Başlangıç / Yaşam / Terlik Ve Botlar Nasıl Saklanır?

Terlik Ve Botlar Nasıl Saklanır?

Ayaklarımızı koruyan, ev içinde ya da dışında giyilen ayakkabı, bot, terlik gibi eşyalar da hem temizlik hem de saklanması sırasında ayrı özen ister. Dış ortamlarda kullanılan ayakkabılar, botlar, çizmeler, terlikler gibi eşyalar mutlaka ki evlere mikrop taşıyacaktır. Bu yüzden ayrı bir ayakkabı dolabında ve düzenli olarak temizlenerek saklanmalıdır. Kullanılmayacak sezonlarda terlik ve botlar nasıl saklanır, konusunda bilgilenirseniz hem yepyeni kalacaklardır hem de karlı çıkılacaktır.

Yapılması ve yapılmaması gerekenler

1)Öncelikle, terlik ya da botlar eğer ıslaksa uygun şekilde kurutulmalıdır. Büzülüp çatlamamaları için kurutma sırasında doğrudan soba, fırın gibi ısı kaynaklarının çok yakınına bırakılmamalıdır. Kurutma öncesi çamur gibi lekeler varsa silinmeli ve boyanmalıdır. Hızlı kurutulmak istenirse düşük ısıdaki bir saç kurutma makinesi kullanılabilir.

2) Kuruduktan sonra silinen bot ya da terlikler saklanırken de içlerine şekillerini koruyabilsinler diye gazete kâğıdı doldurulmalıdır.

3) Saklamak için bir ayakkabı kutusu tercih edilmeli veya süet, deri gibi malzemelerden yapılanlar bir beze sarılmalıdır.

4) Terlikler ve botlar kürklü, tüylü ve yünlü kısımlar bulunduruyorsa önce elektrik süpürgesi ile içleri iyice temizlenmeli daha sonra saklanmalıdır.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Barut Ağacı Kabuğu Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Barut ağcının tedavilerde kullanılmak amacıyla 3 yaşındaki dallarının kabukları toplanıp kurutulmaktadır. Kurutulan kabuklar 1 yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir