Başlangıç / Kolye / Tek Taş Yüzük Hangi Durumlarda Takılır?

Tek Taş Yüzük Hangi Durumlarda Takılır?


Tek taş yüzük hangi durumlarda takılır? Tek taş yüzük antik dönemlerden günümüze kadar uzanmış olan sonsuzluğun, aşkın ve sevginin somut sembolü olan oldukça zarif bir objedir. Çeşitli değerli taşlardan yapılabildiği gibi en çok pırlanta ve elmastan yapılanlar tercih edilmekte ve de bilinmektedir. Antik çağlarda da tek taş yüzük kullanılmış ve de o zamanlarda da aşkı ifade etmek için kullanılmıştır.

 

Tek taş yüzük evlilik teklifleri esnasında kullanılmakta olup nişan yüzüğü olarak da geçmektedir. Sol elin yüzük parmağına takılır. Bunun sebebi ise eski Mısırlılardan kalma. Eski çağlarda Mısırlılar sol elin yüzük parmağından kalbe giden bir damar olduğunu ve bu sayede de seven iki kalbi birbirlerine bağladıklarını düşünürler ve buna inanırlardı. O dönemlerden gelen bir inanış ile günümüzde de sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Doğa üzerinde bulunmakta olan en nadir ve sert taşlardan olan elmas ile yapılmış olan tek taş yüzük evlilik teklifi esnasında bayanlara takdim edilmektedir.

 

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmasına rağmen hemen hemen gelenek haline gelmiş olan bu tek taş yüzük akımı çok hızlı bir şekilde hayatlara girdi ve de kabul edildi. Bu sebepten dolayı da çok sayıda pırlanta markası tarafından çeşit çeşit tek taş tüzükler üretildi ve de piyasaya çıkarıldı.

Tek taş yüzüğün önemi nedir?

Dünyada bulunmakta olan en nadir ve sert minerallerden olan farklı ve özel teknikler ile kesim yapılarak pırlantaya dönüşümü gerçekleştirilir. Ardından değerli madenler de üzerine yerleştirilir ve bu sayede de tek taş yüzük elde edilir. Bu yüzükler Türkiye’ de son on yıldan beri görülmeye başlamış ve de son beş yıl içerisinde ciddi bir popülariteye ulaşmıştır. Buna rağmen 1 yılda 1 milyar dolardan daha fazla bir hacim sahibi olmuş sektör haline gelmiştir. Bunun en büyük sebebi ise üzerinde tek bir taş olan yüzüklere hiçbir kadının hayır diyememesidir. Bu sebepten dolayı da her geçen gün bu piyasanın değeri ve de kazancı artmaktadır. Bu doğrultuda da tek taş, pırlanta, altın markaları sektöre hızla çok sayıda yeni modeller sürmektedir. Söz konusu olan bu popülarite hiçbir zaman geçeceğe benzemiyor.

Tek taş yüzük hangi zamanlarda takılmaktadır?

Tek taş yüzük hangi durumlarda takılır? Kadınların asla hayır diyemediği, gördükleri zaman adeta büyülendikleri tek taş yüzükler en çok evlilik teklifleri esnasında verilmektedir. Nişan yüzüğü olarak da diyebiliriz. Bu amaç ile bayanlara verilmekte olan bu yüzük kadınların sol elinin yüzük parmağına takılmaktadır. Bu çok eski zamanlardan beri süregelen bir durumdur. Bunun yanı sıra şık bir hediye olarak da verilebilir. Her ne şekilde olursa olsun alacağınız kişi yüzüğü verdiğiniz esnada dünyanın en mutlu insanı olur.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir