Başlangıç / Kolye / Tek Taş Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Etmeliyiz?

Tek Taş Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Etmeliyiz?


Tek taş alırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyiz? Çok eski dönemlerden günümüze gelmeyi başarmış, bir gelenek haline gelmiş olan tek taş yüzükler özellikle son on yıldan beri ülkemizde de oldukça popüler bir hal almış ve de bu doğrultuda da en çok kazanç elde eden sektör haline gelmiştir.

Öyle ki son beş yıldan beri tek taş yüzüğe olan ilgi yeni yeni artmaya başlamış olmasına rağmen yıl içerisinde 1 milyar dolardan daha fazla bir hacme sahiptir. Buna en büyük etken hiç şüphesiz ki üzerinde tek taş bulunan bir yüzüğe hiçbir kadının hayır diyememesidir. Bu doğrultuda da sektörde tek taş üretimi yapmakta olan ve de satışını yapmakta olan firmaların sayısı her geçen gün artmakta ve her an yeni bir model, yeni bir kesim ile karşılaşmaktayız. Sürekli olarak yeni modelleri üretilen bu tek taş yüzük çok fazla sayılar halinde piyasaya sürülmekte ve de talep aynı şekilde devam etmektedir. Yani popülaritesi hiç biteceğe benzemiyor.

Söz konusu olan bu yüzükler genel olarak bayanlara evlilik teklifi esnasında takılmaktadır. Bunun dışında zarif bir hediye olarak da verilebilir fakat kafalarda yer etmiş olduğu hali hiç şüphesiz ki evlilik tekliflerinde verilmekte olan nişan yüzüğü halidir. Öyle ki hemen hemen tüm kadınların en büyük hayali haline de gelmeyi başarmıştır.

Tek taş yüzük nasıl seçilmeli?

Tek taş seçimi yaparken, özellikle de yalnız başına bir erkek seçim yapacaksa ve de bu konu hakkında yeterince bilgi sahibi değilse bu durum onun için hem çok yorucu hem de çok uzun bir yolculuk olacaktır. Bunun sebebi ise tek taş fiyatlarının 4 farkı etkene göre belirleniyor olmasıdır. Fiyatı ikinci plana atacak olsak da binlerce model arasından hangisinin sevgilinize hitap edecek olan olduğunu bulmak için de bir mesai harcamanız gerekebilmektedir. Tek taş yüzük almaya karar verdiğiniz zaman ilk yapmanız gereken bunun için ayırabileceğiniz bütçenin planlamasını yapmaktır. Ardından yüzlerce model içerisinden sevgilinizin kalbini derinden vuracak olan modeli bulmak kalıyor.


Tek taş yüzük seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Tek taş alırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyiz? Tek taş yüzük almaya gittiğiniz zaman etiket üzerinden göreceğiniz fiyatın %95 i elmas fiyatı olacaktır. Bu sebepten dolayı da elmas kesim tek taş yüzükler hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olmanız halinde fiyatın normal olup olmadığı konusunda bir karar verebilirsiniz. Günümüzün teknolojisi olan internette size bu konuda yardımcı olabilir. İnternet üzerinden tek taş satışı yapmakta olan firmalardan, ürünleri inceleyerek taşın karatı, berraklığı, rengi ve daha pek çok özelliği hakkında bilgi sahibi olabilir ev böylelikle de en doğru bilgiler ile en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir