Başlangıç / Kolye / Tasarımlarıyla Sizi Büyüleyecek 10 Kolye Modeli

Tasarımlarıyla Sizi Büyüleyecek 10 Kolye Modeli

Takı süslenme, nazar, özel gün gibi amaçlarla tarihin çeşitli dönemlerinde çeşitli gerekçeler doğrultusunda kullanılmıştır. Sevinç, birliktelik, huzur gibi birçok duyguyu içerisinde barındıran takılar tarih boyunca bir ruhsal anlatım tarzı olarak kullanılmıştır. Takıların tarihte önemli bir yeri vardır. Takılar tarihin belirli dönemlerinde kişinin ruh hali, toplumdaki konumu gibi birçok bilgiyi açık etmektedir. Sanatın olanak bulduğu son dönemlerde sanatsal çalışmalar birçok takıya uygulanmış olup bu takılar müşterilerin ilgisini çekmektedir. Özgün tarz ve niteliklere sahip takılar birçok duygu hakkında bilgi verebilmektedir. Bu eşyalar bazen sanatsal akımlara katılmakta, bazen ise modadan uzaklaşarak sadece bir duyguyu aktarmayı amaçlayabilmektedir.

Gümüş takı tasarımında önemli bir yere sahip olmuştur. Parlak bir madde olan gümüş yumuşak bir madde olması sebebiyle kolay işlenebilir olmuştur. Bu sebeple özellikle Türklerin gümüş alanında gelişmeler gösterdiğini görmekteyiz. Birçok alanda gümüşü hayatlarının içerisinde tutmuşlar. “Ay Taşı” olarak bilinen gümüş hayatın birçok alanında yer almıştır. Gerçek hayatta işlevsel olarak kullanılan tencere, kaplar, vazo, tepsi gibi birçok ürün gümüşle üretilmiştir. Ayrıca gümüş takılarda da temel olarak kullanılan malzeme olmuştur.

Gümüş toplumlarda farklı anlamlarda kullanılmıştır. Nazardan koruyucu, iyileştirici ve hastalıklardan koruyucu, süsleyici ve zengin gösterici, güç ve iktidarın temsili olarak gümüş toplumlarda büyük yerler edinmiştir. Kolay işlenebilmesi sebebiyle de birçok alanda kullanılan bir malzeme olmuştur.

Kişisel tercihlerin en önemlilerinden biri de gümüş takılardır. Gümüş takılar birçok zevke göre üretilmiştir. Genellikle anlam içeren figürler kullanılmıştır. Özel günlerin vazgeçilmezi olan takılardan kolyeler özellikle kadın kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Kaliteli üretim ve uzman ellerde çok anlamlı ürünler ortaya konulabilmektedir.

Sıkı Durun! Mükemmel şıklıkta tercihe göre hediye edilebilecek ürünleri keşfetmeye başlıyoruz!

 • Kelebek Tasarımlı Gümüş Kolye

Mavi Kelebek Kolye

 • Huzuru, mutluluğu, romantizmi ve bu duyguların sürekli canlı tutulmasını temsil eden kelebek figürü kolyelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Çok zarif görünüşüyle kelebek kadınların öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Zarif bir tercih olarak yer alan bu model 3 kelebek figürüyle süslenmiştir. Sevgiliye hediye olarak alınabilecek özel bir ürün olarak raflarda yerini alıyor.
 • Papatya Figürlü Gümüş Kolye

papatya gümüş kolye

 • Papatya saf, duru sevgi anlamı ifade etmektedir. Papatya kolyelerde sıklıkla kullanılan bir figürdür. “Seviyor, Sevmiyor” oyunlarının ana konusu olan papatya aşkları temsil etmiştir. Saf sevgiyi temsil eden papatya figürü bu üründe de kullanılmıştır. Eşe veya sevgiliye hediye edilebilecek bir üründür.
 • Taşlı Kelebek Figürlü Gümüş Kolye

Mavi kelebek gümüş kolye

Kelebek figürü Yunan mitolojisinde olgunlaşmayı temsil etmektedir. Taşlı modeller tarih boyunca gösterişin ve şatafatın aracısı olmuşlardır. Huzuru, mutluluğu temsil eden kelebek figürünün şaşalı bir şekilde taşlarla bezendiği bu model annenize, eşinize çok güzel bir hediye olacaktır.

 • Kalpli Gümüş Kolye

Sonsuz kalp gümüş kolye

Kalp insanoğlunun duygusal yönünü ve ruhani durumunu gösteren bir simge olarak kullanılmaktadır. Romanlarda ve şiirlerde sevgiyi temsil eden bir anlamda kullanılmaktadır. Aşkın ve sevginin simgesi olan kalp bu üründe de kullanılmıştır. Ürüne kalbin yanına eklenmiş taşlı kalp güzel bir anlam katmıştır. Bu ürün sahip olduğu derin anlam sayesinde eşe ve sevgiliye uygun bir üründür. Özel günlerde alınabilecek anlamlı bir hediyedir.

 • Satürn Figürlü Gümüş Kolye

gezegen gümüş kolye

 • Satürn anlam olarak olgunluğu içerir. Aş-şeb kökeninden gelen anlamıyla olgunluğu temsil eder. Satürn etkisiyle zihni güçlendirmekte, tutkuları dindirmektedir. Ayrıca Satürn “büyük uğurludur”. Tüm bu özellikleriyle genellikle olgun kadınların tercihi olan Satürn figürlü kolyeler gençler tarafından da rağbet görmektedir. Zihni güçlendirdiğine inanılan Satürn’ü güzel bir şekilde işlemiş bu ürün Eşe ve anneye alınabilecek önemli hediyeler arasındadır.
 • İç İçe Girmiş Kalp Figürlü Gümüş Kolyebirlesen kalpler kolye
 • Kalp bir organ olmanın yanında sevgi, şefkat ve aşkın sembolü olmuştur. Ruhun ve hissedilen yoğun duygunun bir simgesi olarak kalp birçok üründe kullanılan bir figürdür. Bu figür hediyelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Verilen kişiye hissedilen duyguları içeren bu figürün yanında üründe “Birtanem” yazısı da yer almaktadır. Bu yönüyle eşe ya da sevgiliye hediye edilebilecek niteliktedir. Bu ürün özel günlerde sıklıkla tercih edilen bir üründür.
 • Kelebek Figürlü Gümüş Kolye
  bahar kelebegi kolye

Huzuru, mutluluğu simgeleyen kelebek Yunan mitolojisinde olgunluğu temsil etmektedir. Bu özellikler bünyesinde yoğun anlamlar içeren bir semboldür. Hediyelerde sıklıkla tercih edilen kelebek figürü aynı zamanda değişimi temsil etmektedir. Büyük bir değişiklik olacağının simgesi olarak Kelebek figürü kullanılmaktadır. Eşe ya da sevgiliye alınabilecek hediyeler arasında ön sıralarda yerini almaktadır.

Güneş Damlası Figürlü Gümüş Kolye

güneş damlasiGüneş imge olarak azimli, sağduyulu, üretken, güçlü bir enerjik yapıyı temsil eder. Gücün simgesi olarak yer almıştır. Güzel tasarımı sayesinde göze hitap etmektedir. Eşe veya anneye alınabilecek özel bir hediyedir.

 

Sonsuzluk ve Melek Kanadı Kolyesi

sonsuzluk melek kanadi kolyeSonsuzluğun simgesi ile melek kanadının birleştirildiği bu ürün en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Melek kanadı saflığı, temizliği ifade etmektedir. Sonsuzluk ise sonsuza sürecek bir aşkı temsil etmektedir. Tüm bu anlamları içerisinde bulunduran bu ürün eşe ya da sevgiliye hediye olarak tercih edilmektedir.

Safir Taşlı Kolye

safir gümüş kolyeGöz alıcı mavi renge sahip bu ürün güvenin ve aşkta sadakatin sembolüdür. Kadınların özellikle tercihleri arasında bulunan safir, inancı güçlendirdiğine inanılan bir taştır. Güzel tasarımıyla bu ürün de kadınların beğenisini toplamaktadır. Anneye hediye alacak kullanıcıların bu ürünü incelemesini öneriyoruz.

 

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir