Başlangıç / Küpe / Sallantılı ( Askı ) Küpe Nasıl Yapılır ?

Sallantılı ( Askı ) Küpe Nasıl Yapılır ?

Kendi askı küpelerinizi yapmak, yaratıcılığınızı ifade etmek ve her zaman istediginiz kusursuz küpeleri bir araya getirmek için mükemmel bir yoldur.

Boncuklarınızı seçin ve küpe kancaları, kafa pimleri, iğne burun ve zincir burun penseleri toplamak. Bu aletler ve malzemeler hepsi esastır. Daha ayrıntılı bilgi için resme bakın.

Boncukları istediğiniz şekilde hizalayın, önce altta olmak istediğiniz boncuk yerleştirin vb.

Pense ile aşırı kafa pini her iki küpe da 90 derece bükün.

Çelik kesme penseleri ile pimi, sadece 1 santimetre (0,4 inç) uzunluğunda kesene kadar kesin. Alternatif olarak, aşağıdaki “Zıplama Zil” Tekniğini deneyin.

Küpenizin kancasını alın ve zincir burun pensesiyle baş pimini bir daire etrafında bükün. Resimde pimlerin her tarafa doğru bükülmediğine dikkat edin.

Kancayı yarım bükülmüş pime kaydırın ve daha sonra kancanın kaymasını ve küveti parçalamasının imkânsız olduğu şekilde pimi tamamen bükün.

Küpeleri kulağınızın deliklerine geçirin (bu küpeleri takmak için delinmiş kulaklarınız olmalıdır) ve onları gösterin!

Bitirdi.

Yukarıdaki gibi 1 ila 3 arasındaki talimatları uygulayın, ancak pimi henüz kesmeyin, yukarıdaki 4. adıma geçin.

Kafa pimini tamamen bükün, daha sonra boncuktan çıktığı pim etrafında birkaç kez sarın. Fazla miktarı kesin ve ucun dışarı sarkmayacak şekilde sokun. Bu, kapalı, güvenli bir halka oluşturur.

Bir “atlama halkası” (temelde tamamen kapalı olmayan bir tel daire) açın ve boncuklar ve küpe kancasıyla kafa pinini kaydırın. Atlama halkasını sıkıca kapatın.

Bir sıçrama halkası açarken, uçları birbirinden uzaklaştıracak şekilde çekmeyin (hala aynı düzlemde olacakları şekilde); bu halkayı zayıflatıyor. Bunun yerine, açmak için bir ucunu diğer ucundan (halkanın düzlemine dikey) kaydırın ve kapatmak için aynı şekilde geri kaydırın.

 

 

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Evde Küpe Yapımı

Evde bir şeyler ile uğraşmak veya ek bütçe oluşturmak için kendiniz küpe yapabilirsiniz. Bu uğraşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir