Başlangıç / Kolye / Sahte Altın Nasıl Anlaşılır?

Sahte Altın Nasıl Anlaşılır?


Sahte altın nasıl anlaşılır? Çok eski zamanlardan günümüze kadar çok güzel bir yatırım ve değerlendirme şekli olarak kullanılmakta olan altına yatırım uzun yıllar boyunca aynı yerini koruyacağa benziyor. Altın ile orta ya da uzun vadede ciddi anlamda kazanç elde edilebilecek yatırımlar yapılması mümkündür. Fakat yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Öyle ki her altın türü ile yatırım yapmak avantajlı olmayacaktır. Yatırım yapılacağı zaman künye, kolye, bilezik, çeyrek, yarım altın gibi kuyum ürünlerinin tercih edilmesi kardan çok zarara sebep olur. Çünkü bu kuyum ürünlerinde işçilik vardır ve bu doğrultuda da işçilik maliyeti vardır. Yani bunlardan birini almanız halinde satarken yüzde otuz civarı bir zarar ile karşı karşıya kalırsınız. Bu sebepten dolayı da yatırım amaçlı alınan altınlarda işçilik maliyetinin olmaması gerekmektedir. Bu yönden en avantajlı olan yatırım altını şüphesiz ki gram altındır. Hem her bütçe için uygun bir gram altın bulunabilir hem de işçilik maliyeti olmadığından dolayı satış yaparken zarar görülmez. Bunların yanı sıra 22 ayar bilezikte ve de cumhuriyet altınında da işçilik maliyeti bulunmaz. Bu yönü ile b u kuyum ürünleri de yatırım için oldukça avantajlıdır. Fakat maliyet açısında 22 ayar bilezik de cumhuriyet altını da biraz yüksektir. Yine de bütçenizin yeterli olması halinde bu ürünleri tercih etmeniz halinde uzun vadede kazancınızı arttırmanız mümkündür.

Altının sahte ya da gerçek olduğunu anlamak nasıl mümkün?

Sahte altın nasıl anlaşılır? Hem hediye hem de yatırım amaçlı sıkça tercih edilmekte olan altın ve benzer, kuyum ürünlerinde dolandırıcılar da piyasada kol gezmekte. Her alan da olduğu gibi altın sektöründe de sahteleri yapılıp piyasaya sürülebiliyor. Yeterince bilgi sahibi olmayanlar ise bu tuzağa düşebiliyor. Altın genel olarak manyetik bir yapıya sahip değildir. Bu sebepten dolayı da mıknatıs yaklaştırmanız halinde çekim olmamalı. Altın takıların ağırlığı diğer takılara göre daha ağırdır. Çünkü altının özgül ağırlığı yüksektir. 22 ayar altın tok bir sese sahipken düşük ayarlı ya da sahte olan altınların sesi tizdir.

Altın testi nasıl yapılır?

Altının sahte ya da gerçek olup olmadığını anlamak için belirli detaylar bulunmaktadır. Bu detayları ise çeşitli testler ile ayırt edebilmek mümkündür. Söz konusu olan bu testler bu alanda uzmanlaşmış kişiler tarafından sizlere sunulmuş olan, güvenilir testler olup işinize yaracaktır. Bu testler şu şekildedir;

Mıknatıs testi

Damga testi

Firma damgası

Fiyat testi

Renk testi

Söz konusu olan bu testler ile altın alımı yaparken herhangi bir tuzağa düşmekten kurtulabilir ve bu sayede de paranızı kaybetmemiş olursunuz.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir