Başlangıç / İpuçları / Safir Taşı Nasıl Temizlenir ?

Safir Taşı Nasıl Temizlenir ?

Safir genellikle bakım gerektirmez ve evde kolaylıkla temizlenebilir.

Safir parlatmak için yumuşak, kuru bir mücevher temizleme bezi kullanın. Taşlar ve su kullanmadan önce taşlara verilirse, daha inatçı lekelerin ve lekelerin bazıları giderilir, böylece tüm temizleme işlemi daha etkin ve verimli hale gelir.

Küçük bir kapta ılık su ve bulaşık deterjanı doldurun. Su sıcaklığının sıcaktan sıcağa kadar ve safirlerin tamamen batırılabilmesi için haznede yeterli su bulunduğundan emin olabilirsiniz. Çoğu çorba çorbası veya temizleme deterjanı yeterliliğini unutmayın. Bununla birlikte, kullandığınız sabunun yağdan arındırma maddesine sahip olduğundan emin olun.

Safir ılık, sabunlu suya yerleştirin ve birkaç saniye bekletin. Bu ilk emme, taş üzerinde kalan kalıntıların bir kısmının uzaklaştırılmasına ve / veya gevşetilmesine yardımcı olur. Bu ayrıca fırçalama işlemi sırasında safirin çizilmesi riskini önemli ölçüde azaltacaktır.

Kayayı nemli bir bezle nazikçe fırçalayın. Safirler ıslak olduktan sonra, daha esnek lekeleri ve kirleri temizlemek için hafifçe bir bezle veya yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla ovun. Çoğu kalıntı ilk emildikten sonra nispeten kolay çıkabilir. Safirleri daha kalıcı artıklar veya lekelerle daha uzun süre emmek isteyeceksiniz.

Taşı durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın. Safiri kaseden çıkardıktan sonra, kalan kir veya aşırı sabunlarından herhangi birisini yıkamak için sıcak suyu çalıştırın. Sert suyla temizlerken daha yaygın olan su lekelerini önlemek için safiri tamamen kuru bir mücevher veya parlatma bezi ile kurulayın.

Safirleri bir kase sıcak suya batırın. Sıcak su değil, sabun ve kavanozu küçük bir kapta birleştirin ve 10-20 dakika arasında bir yere sünger koyun. Değerli taşların ıslatılması, kalıcı kir veya lekelerin gevşemesine yardımcı olacaktır.

  • İki temizleme stilindeki temel fark, safirin ıslanmasına izin verdiğiniz süre olmasıdır. Safir ne kadar kirli olursa, ıslanmasına izin vermek için o kadar uzun süre kalırsınız ki, sonuçta yapmanız gereken ovma miktarını azaltmaya yöneliktir.

Kalan lekeleri ve kalıntıları gidermek için safiri yavaşça fırçalayın. Safirin fırçalamak için yumuşak kıllı bir diş fırçası, makyaj fırçası veya mücevher bez kullanın. Kirleri temizlemek için safir ılık musluk suyunun altında durulayın ve sonra kalan artıkları hafifçe ovun.

Depolamadan önce safirin iyice kurutulduğundan emin olun. Su izlerini bırakma ihtimalini ortadan kaldırmak için saklamadan önce safiri iyice kurutmak için kuru bir mücevher bezi kullanın. Safirlerin temiz tutulması için safirleri kuru bir yerde saklayın.

 

 

 

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Semizotunun Faydaları Ve Zararları Nelerdir

Yaz aylarında en çok tüketilen yeşil sebzelerden biride semizotudur. Adını taşıyan semizotugiller ailesinin üyesidir. Semizotu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir