Başlangıç / Pırlanta / Pırlanta Alırken Renk Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Pırlanta Alırken Renk Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Pırlanta Alırken Renk Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Pırlanta satın alırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri de pırlantanın renk ayrıntısıdır. Daha çok uzmanlık gerektiren bu ayrıntıda bireylerin bilinçli olarak hareket etmesinde faydalar bulunmaktadır.

Pırlanta Satın Alırken Renk Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar İse Şu Şekildedir;

  • Satın alınmak istenen pırlantaya çıplak gözle bakıldığı takdirde sarımtırak renge çalan pırlantanın gerçek anlamda beyaz renge çaldığı gözlemlenebilmektedir.
  • Ayrıca özellikle tek taşlı pırlantaların hangi renk tonuna sahip olduğu daha kolay bir biçimde ayırt edilebilmektedir.
  • Küçük taşlı pırlantalarda ise beyaz rengin olmasına dikkat edilmelidir.
  • Gerekirse satıcı firma veya kuyumcudan örnek pırlantalar da incelenmelidir. Bu sayede satın alınmak istenen pırlantada beyaz renkten sarılığının daha kolay bir şekilde ayırt edilmesi söz konusu olabilmektedir.

Pırlantalarda Renk Nasıl Daha Kolay Görülmektedir;

Pırlantalarda büyüklük faktörü, aynı zamanda renk konusunda da alıcılara avantaj sağlamaktadır. Taşın büyük olması beraberinde satın alınmak istenen pırlantadaki renk ayrıntısının daha kolay bir biçimde algılanmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan alıcılar mümkünse daha büyük yapılı pırlantalar üzerinde renk ayrıntısına bakmalıdırlar.

Pırlanta Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Pırlanta satın alımında da mutlak olarak kaliteli ve güvenilir satıcı firma ve kuyumcuların tercih edilmesi gerekmektedir. Pırlanta satın alırken mutlak olarak ürün ile birlikte sertifika belgesinin de alınması gerekmektedir. Bu sayede oluşabilecek olan herhangi bir olumsuz durumda satın alınan pırlantanın satıcı firmaya iade edilmesi söz konusu olmaktadır.

İnternet dünyası üzerinden, pırlanta satın alımında ise, mutlak olarak bilindik bir firmadan veya kuyumcudan satın alınmalıdır. Diğer satış merkezlerine oranla iade işlemlerinin daha güç olabildiği internet dünyası online pırlanta satış firmalarından pırlanta satın alınmadan önce, mutlak olarak ilgili satıcı firma hakkında detaylı olarak ön araştırmalar yapılmalı ve firmanın referans katalogları dikkate alınmalıdır.

İnternet Dünyası Üzerinden Pırlanta Siparişi Yapılabilir Mi?

İnternet dünyası üzerinden pırlanta siparişi yapılabilmektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey, sizlere güven sunan bir firma bulmak ve buradan sipariş vermek istediğiniz pırlanta örneğine baktıktan sonra siparişinizi doğrudan satıcı firmanın web sitesi üzerinden gerçekleştirmektir. Bu aşamadan itibaren satıcı firma tarafından pırlantanız ortalama 24 ila 48 saat içerisinde sertifika belgesi ile birlikte adresinize gönderilmekte ve ödemenizi ise, nakit veya doğrudan kredi kartınızdan tahsil edebilmektedir.

Size tavsiyemiz, pırlanta satın alımı konusunda daha çok yakın çevrenizde yer alan güvenilir firma veya kuyumcuları tercih etmenizdir. Çünkü, maalesef ki özellikle internet dünyası üzerinden birçok tüketicinin pırlanta alımında bazı problemler yaşabildiğini sizlere belirtmekte fayda görmekteyiz.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Doğal Pırlanta İle Sentetik Pırlantayı Nasıl Ayırt Edebiliriz?

Doğal pırlanta ile sentetik pırlantayı nasıl ayırt edebiliriz? Pırlanta, elmasın 57 fasete (ışığın yansımasını sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir