Başlangıç / Kolye / Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Pırlanta satın alırken mutlak olarak dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Dolaysıyla satın alınan pırlantanın yenide satıcı firmaya iade edilmemesi açısından alıcıların mümkünse pırlanta satın alınması konusunda yanlarında uzman bulundurmasında da faydalar bulunmaktadır.

Pırlanta Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar İse Şunlardır;

Sertifika Belgesi

Pırlanta satıcı firmasından satın alınmadan önce ürünün mutlak olarak sertifika belgesinin bulunup bulunmadığı sorulmalıdır. Ürün hakkında gerekli olan tüm bilgilerin detaylı olarak sunulduğu sertifika belgesi sayesinde satın alınmak istenen pırlanta garanti kapsamında olduğundan gerek satıcı firma tarafından ve gerekse de alıcı tarafından güvence sunmaktadır.

Işıltısı Önemli

Gerçek pırlanta hafif düzeyli karanlık ortamda dahi ışıl ışıl parlama özelliği göstermektedir. Bu bakımdan pırlanta satın alırken berraklığına ve parlaklığına bakılmalıdır. Daha çok uzmanlık gerektiren bu ayrıntının mümkünse bir uzman eşliğinde gerçekleştirilmesinde fayda bulunmaktadır.

Satıcı Firma Güvenilir Olması

Pırlanta satıcı firması mutlak olarak güvenilir olmalıdır. Çünkü, alıcının meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında satın almış olduğu pırlantayı ilgili satıcı firmaya iade edebilmesi açısından bu ayrıntıya dikkat edilmelidir.

Pırlanta Rengi Nasıl Anlaşılmaktadır?

Pırlanta şekilleri klasik yuvarlakların yanı sıra kalp, armut, markiz gibi farklı modellerden de oluşmaktadır. Kesimi ile şeklinin birbirinden farklı olduğu pırlanta bireyin tercihi doğrultusunda farklı kesim tarzı ile satışa sunulabilmektedir. Şekil bakımından iyi olan bir pırlantanın taşın kalitesini en yüksek seviyeye ulaştırabilmesi açısından ışığı daha iyi yansıtması da söz konusu olabilmektedir. Pırlantada yer alan renk tonları açıktan koyuya doğru D’den Z’ye kadar sınıflandırılmaktadır. Bu bakımdan bembeyaz gibi gözüken pırlantaların içerisinde gerçek anlamda diğer renk tonlarının da yer alması söz konusu olabilmektedir. Bu küçük ayrıntının tespit edilebilmesi açısından ise, bir uzmana gereksinim duyulabilmektedir.

Pırlanta Hangi Kıyafetler Üzerine Kullanılmaktadır?

Dünyanın en değerli taşlarından biri olan pırlantanın özelliklerinden biri de hemen her türden kıyafetlere doğrudan uyum sağlayabilmesidir. Örneğin, son dönemlerin modası olan siyah pırlanta kolye, beyaz renk tonuna sahip olan kıyafetlerde tercih edilmektedir. Bu tamamen sizlerin zevkine kalmıştır.

Pırlanta Nereden Satın Alınabilmektedir?

Pırlanta satın almak açısından birçok kuyumculara ve sarraflara başvurabilirsiniz. Ayrıca internet dünyası üzerinden de birçok takı tasarım firmaları resmi web sitelerine başvurabilir ve buradan da tercihiniz doğrultusunda pırlanta siparişi verebilirsiniz. Ancak, internet dünyasında ilgili satıcı firmalar ile birebir görüşme olanağınız bulunmadığından, tavsiyemiz tanıdığınız bir firma veya kuyumcudan pırlanta satın almanızdır.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

1 Yorum

  1. Pırlanta alırken kimse pırlanta ustası değildir. Bu konuda en detaylı bilgiyi veren pırlanta firması ile bence sizde güvenilir ve kaliteli ürünler satın alın. Sonuçta az yada çok para veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir