Başlangıç / Kolye / Kulak Nasıl Delinir?

Kulak Nasıl Delinir?


Kulak nasıl delinir? Kulak deldirmek çok uzun zamanlardan beri yapılan bir eylem olmak ile birlikte gelenek haline gelmiştir. Çok eski dönemlerden beri hem erkekler hem de kadınlar kulaklarını deldirirler. Öyle ki çoğunun kulağı doğar doğmaz delinir. Şimdilerde de aynı şekilde kız çocuklarının doğumu ile birlikte ileride acı hissi yaşamasınlar diye kulakları deliniyor. Kulağın delinmesinin sebebi, oldukça şık bir aksesuar olan küpenin takılmasıdır. Kulağın delinmiş olduğu bölgeden küpe iğnesi geçirilir ve de arkadan iğne kıstırılarak küpe kulağa sabitlenir. Küpe çok şık bir aksesuar olmak ile birlikte sayısı modele sahiptir.

Her zevke, herkese uygun modeller bulunmaktadır. Sallantılı, halkalı, inci, düz, yuvarlak, boncuklu, taşlı sayısız modele sahiptir. Küpe sadece özel günlerde takılan bir aksesuar değil, günlük hayatta da genel olarak kullanılmaktadır. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanıma uygundur. Küçük kız bebeklere bebekliklerinde takılabiliyor fakat erkek bebeklere bunun yapılması önerilmiyor. Öyle ki küçük erkek çocuklara küpe takılması onun kimlik arayışına gireceği dönemlerde kafasının karışmasına ve hangi yöne eğilim yapması gerektiği konusunda karmaşa yaşamasına sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı erkek çocukları belirli bir dönemi atlattıktan sonra istekleri doğrultusunda kendileri küpe takmaya karar verilebilir. Aileler tarafından herhangi bir müdahale yapılması doğru değildir. Küpe, şık ve zarif bir aksesuar ya da güzel bir hediye olabilir. Öyle ki düğünlerde de en az altın kadar, bilezik kadar, para kadar küpe de takılmaktadır. Şık zarif taşlı bir küpe güzel bir hediye olabilecekken, hem özel günlerde hem de günlük hayatta rahat bir şekilde kullanılabilir.

Kulak deldirmek için nereye gitmek gerekir?

Kulak deldirmek çok kolay ve de kısa süren bir işlemdir. Bu işlem çeşitli sağlık merkezlerinde, kuyumcularda, gümüşçülerde, piercing takan yerlerde vs. yaptırılabilir. Kulak acısız ve de kısa süre içerisinde delinse de kişiden kişiye farklı tepkiler verebilmektedir. Yani kişinin ten hassasiyetine göre vücudun tepkisi farklı olabilir. Bu sebepten dolayı da bu işte profesyonel olmuş kişiler tarafından ve de hijyen açısından yeterli olan yerlerde kulak delinmesi çok daha iyi olacaktır.

Kulak nasıl delinmektedir?

Kulak nasıl delinir? Kulak deldirme işlemi yaklaşık olarak bir dakika sümektedir. Eski zamanlarda yeni doğan bebeklerin kulakları iğne ile delinirdi. Şimdilerde ise pratik bir kulak delme tabancası ile kulak delinir. Kulak delme işleminin öncesinde kulağın delineceği yer kalemle işaretlenir. Delinecek olan bölgeye lokal anestezi yapacak olan bir krem ya da losyon sürülür. Ardından tabanca o bölgeye yerleştirilir içerisine istenilen küpe yerleştirilir ve de tabancanın kulağı delmesi ile birlikte küpe kulakta yerine oturur. Bir süre ağrı yapabilir ya da hiç ağrı olmayabilir. Yine deldirmiş olduğunuz ilk günlerde biraz dikkatli olmanızda fayda var.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir