Başlangıç / Kolye / Kulak Deldirmek Çok Acı Verir Mi?

Kulak Deldirmek Çok Acı Verir Mi?


Kulak deldirmek çok acı verir mi? Kulak deldirme işlemi çok eski zamanlardan beri yapılmakta olan, güzel görünmek amacı ile kulağa küpe takılması açısından gereken işlemdir. Eski zamanlarda ağrılı bir şekilde iğne ile kulak delim işlemi yapılırken, modernleşen dünya ile birlikte çeşitli teknikler ile kulak delinebilmektedir. Kulak delimi için çeşitli yöntemler varken en çok kullanılanı hiç şüphesiz ki kulak delme tabancasıdır. Kulak delme tabancası ile saniyeler içerisinde işlem tamamlanmaktadır.

Kulak delme işlemleri eskiden yalnızca doktorlar tarafından yapılırken şimdiler de aksesuarcılarda, kuyumcularda, gümüşçülerde, piercing takan dükkanlarda vs. yapılabilmektedir. Söz konusu olan kulak delme tabancası herkes tarafından kullanılabilecek halini almıştır. Kulak deldirirken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Kulak deldirmeye gittiğiniz yerlerde kesinlikle hijyen kurallarının sağlanmış olduğuna, kullanılan ürünlerin, küpelerin, iğnelerin vs. size özel olmasına dikkat edin. Aksi takdirde çeşitli bulaşıcı hastalıklara yakalanma durumunuz söz konusu olabilir. Kulak deldirme işlemi kolay birkaç adımda gerçekleşir. İlk olarak kulağın delineceği kısım işaretlenir, ardından o bölgeye lokal anestezi etkisi yapacak olan bir krem ya da losyon sürülür. Ardından delme tabancasının içerisine seçilmiş olan küpe yerleştirilir ve de kulağa yerleştirdikten sonra tabancanın ettiğine basarak işlem gerçekleştirilir. Genel olarak kanama gibi bir durum yaşanmaz. Kişiden kişiye değişmek ile birlikte acı hissi de pek olmaz. Kulak memesinin iyileşme süresi de çok kısadır. Fakat yine de söylemiş olduğumuz gibi kişinin yapısına, cildinin hassasiyetine göre bir değişim söz konusu olabilir.

Kulak deldirirken acı hissi olur mu?

Kulak deldirmek acı verir mi? Kulak deldirme işlemi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşen ve de büyük bir acıya sebep olmayan bir işlemdir. Bu durum kişiden kişiye değişim gösterecek de olsa, sinek ısırığı kadar bir acıdan söz edebiliriz. Delme işlemi sırasında genelde bir kanama olmaz. Bu durum kişinin ten hassasiyetine, mevcut hastalıklarına göre vs. değişebilir. Kısa süreli bir şişme ya da sızlama gibi durumlar söz konusu olabilir. Deldirme işleminden sonra bakımına dikkat etmek gerekmektedir.

Kulağı deldirdikten sonra nasıl bakım yapılmalı?

Kulak deldirme işlemi kısa ve ağrısız bir işlem olsa da sonrasında yapılacak olanlar önemlidir. Düzenli ve doğru bir bakım ile olası sorunların önüne geçmiş olursunuz. Bu sayede de enfeksiyon riskini en aza indirmiş olursunuz. Kulak deldirme işleminin ardından kulağınıza yalnızca temiz eller ile dokunun. Kulak deliğinizin olduğu kısmı her iki taraftan da, günde iki kere olacak şekilde temizleyin. Kulak delme işleminin ardından bir bakım solüsyonu ya da jeli kullanın. Küpeyi her gün yerinden yarım tur oynatın. Temizleme süreci boyunca kulağınızı kuru tutmaya özen gösterin.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir