Başlangıç / Kolye / Krom, Kurşun Ve Kalay Alaşımlı Malzemeler Nasıl Temizlenir?

Krom, Kurşun Ve Kalay Alaşımlı Malzemeler Nasıl Temizlenir?

Krom, kurşun ve kalay çabuk aşınabilecek malzemelerdir. Bundan dolayı düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekecektir. Özellikle krom malzemeleri tuz, soda gibi etmenler tarafından oldukça kolay aşınırlar ve üzerlerinde leke izleri oluşur. krom, kurşun ve kalay alaşımı malzemeler nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız sizlere birkaç ipucu sunacağız.

Krom Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Krom malzemeleri temizlemenin en sağlıklı yolu onları ıslak bir bez ile silmektir. Çünkü içindeki metaller oldukça hassastır. sıcak su ile ısladığınız temizleme bezini fazla bastırmadan siliniz. eğer ki lekelenmeler fazla ise biraz sıvı sabun dökerek bulaşık teli ile fazla bastırmadan ovalayınız. Daha sonra da sıcak su yardımı ile iyice yıkayınız.

Krom malzemelerini temizlemenin başka bir yolu ise ciladır. Cilayı hafif bir şekilde krom malzemesinin üstüne dökünüz.2-3 dakika bekletiniz ve daha sonra siliniz. En sonunda da sıcak sudan geçiriniz.

Kurşun Ve Kalay Alaşımlı Malzemelerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Kurşun ve kalay alaşımlı malzemeler kullanışlı olmakla birlikte çok çabuk tozlanırlar. Bundan dolayı da sıcak köpük ile sık sık temizlenmelidirler. Özellikle bu maddeler asitli ürünler ile temas ettirilmemelidir. Limon, soda vb ürünler alaşımlara oldukça zarar vermektedir. Bundan dolayı kurşun ve kalay alaşımlı malzemelerin temizliğinde sadece sıcak köpüklü su kullanılmalıdır. Eğer ki görünümleri matlaşmış ise cila kullanarak görünümlerini ilk günkü gibi yapabilirsiniz.

Krom kurşun ve alaşımlar nasıl temizlenmelidir sorusu için sunmuş olduğumuz birkaç ipucunu kullanarak malzemelerinizi ilk günkü gibi temiz ve parlak tutabilirsiniz.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir