Başlangıç / İpuçları / Klasik Gitar İle Akustik Gitar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Klasik Gitar İle Akustik Gitar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yani gitar çalmaya karar verdin! Her şeyden önce, tebrikler, hayatınızı daha iyi bir şekilde değiştirecek ödüllü bir müzik yolculuğuna başlamak üzeresiniz – evet, gitar bu kadar iyi! Yolculuk, ne tür bir gitarla başlamak istediğinize karar vermekle başlar, zor bir karar! Tabii ki, ister elektrik, akustik isterse klasik olsun, herhangi bir gitar türüyle başlayabilirsiniz ve bir kez öğrendiğiniz temelleri kendi aralarında değiştirebilirsin, ama bugün en çok konuşacağız. gitaristler için ortak başlangıç ​​noktaları; akustik ve klasik gitarlar. Ama hangisi sizin için uygun?

 

Çoğu gitaristin akustik veya klasik gitarda neden başladığını öğrenmek ister, bunun nedeni genellikle bir akustik parmaklarda biraz daha az sert ve çok basit bir pick-up-and-play seçeneğidir. Sesi doğru duymak için bir amplifikatöre ihtiyacınız yoktur ve bunlar genellikle elektro gitarlardan daha düşük bir fiyata sunulur.

 

Şimdi, klasik ve akustik gitarlarla ilgili bilgileri, size hangi gitar türünün sizin için uygun olabileceği konusunda fikir vermek için farklılıkları tartışıyoruz.

Klasik ve Akustik Gitar Arasındaki Farklar

Klavyede
Klasik bir gitarın klavyesi akustik ve klasik gitarlardan çok daha geniştir, klavye boyunca parmak izleri (nokta veya kakma) bulunmaz.

Şekil
şekli de çok farklı. Akustik gitarlar ağırlıklı olarak klasik gitarlardaki daha yüksek perdelere erişebildiğiniz klasik gitar ve kesonlarınkinden oldukça büyük bir korkuluk uyandırır.

Fiyat

Genellikle klasik gitarlar akustik gitarlardan biraz daha ucuzdur, bu yüzden yeni başlayanlar önce klasik bir gitarla başlar.

Dizeler

Her şeyden önce, bir şeyi düz bir şekilde ele alalım; her iki gitar da aslında bir akustik gitardır, bir tanesi naylon dizgiler (klasik) ve diğeri çelik teller (akustik) kullanır. Kafa karıştırıcı, evet ama ikisi arasındaki farklar çok geniş!

Klasik bir gitar naylon dizileri kullanır, modern akustik ise çelik tel kullanır, bu yüzden genellikle “çelik tel akustik” olarak adlandırılır. Bu dizeler hem çok farklı geliyor hem de çok farklı hissediyorlar. Klasik bir gitarın naylon dizeleri, bir çelik telden çok daha kalın ve daha yumuşaktır. Çelik telli akustik gitar dizeleri ile klasik bir gitardan çok daha uzun süren (uzun süren) parlak bir ses elde edersiniz.  Naylon ipler daha kalındır ve tiz dizileri (G, B, yüksek E) naylondur ve bas dizeleri metalli naylon çekirdeklerdir veya E, A, D dizilerinde naylon sarma tekniği kullanırlar, yeni başladığınızda çok daha rahat olabilirler. Çelik telli akustik gitar dizeleri için çeşitli metaller kullanır, Nikel ve bronz dahil olmak üzere, elektro gitar tellerine benzer, yani daha ince ve parmaklarda biraz daha keskin. Yine de endişelenme, yeterince pratikle parmakların da fazla acımadı.

Ses

Dizelerdeki ve şekillerdeki farklılık, iki gitarın nasıl seslendiğinin büyük bir rol oynar. Ne tür müzik dinlemeyi tercih ettiğini düşün. Eğer Gypsy Kings tarzı müzik, Flamenko veya İspanyol gitarını seviyorsanız, klasik gitar sizin için ve çoğu zaman, sadece gitar türünde değil, sadece müzisyenlerin bu türdeki gitarları tercih eder. Oldukça her favori grubunuz klasik bir gitardan ziyade bir çelik tel akustik kullanıyor olacak. Evet, ya bir tanesini öğrenebilirsin, ama Oasis tarafından “Wonderwall” ya da The Beatles’ın “Dün” adlı eseri klasik gitarla çalındığında çok garip gelecektir. Çoğu gitarist, klasikten akustik olarak doğal ilerlemeyi yapacak, ancak çok azı klasik bir gitara sadık kalmayı tercih edecektir.

Peki benim için hangisi doğru gitar?

Klasik Gitarlar

Flamenko ya da İspanyol gitarının seslerini seviyorsanız, temel bilgileri öğrenmek için daha ucuz bir alternatif ya da biraz daha kolay taşınabilen daha hafif bir seçenek isteyin, klasik gitar sizin için olabilir.

Epiphone Pro-1 Klasik Akustik

Yeni başlayan için ilk etapda gitara çok fazla harcama yapmak istemiyorsanız, Epiphone Pro-1 Classic Acoustic tam size göre. Maun ve katı sedir ağacının karışımı iyi bir ses sağlar ve 25.60 inçlik ölçek, yeni başlayanlar için aleti kavramak için idealdir.

Merida Trajan T5 Klasik Gitar

Klasik gitarınız konusunda ciddi olduğunuzda ve takip etmek istediğiniz bir ses ve stil olduğuna karar verdiğinizde, Farida CC-20 harika bir seçenektir. Marka, dünyanın her yerindeki gitaristlerin beğenisini topladı ve nedeni ise güzel tasarıma baktığınızı ve bu şeyi dinlemenin neden olduğunu görmek kolay. Değerlendirmeye değer.

Çelik Telli Akustik Gitarlar

Çelik telli akustik gitarlara gelince , yeni başlayanlardan, biraz daha ciddiye almak isteyenlere kadar üç seçenek daha var. Yüksek sesle, zengin tonlarla ve çok çeşitli müzik türleri için kullanabileceğiniz çok yönlü bir seçenek arıyorsanız, muhtemelen bir çelik dizeyle başlamak isteyeceksiniz.

Squier SA-105 Akustik Gitar

Squier, fender bir yan kuruluşu olan yeni başlayan gitarların dünyasında güvenilir bir markadır, bu gitarlar büyük bir özenle ve detaylara dikkat ederek yapılır ve sadece küçük bir yatırımı yönetir. Ile Squier SA-105 acemi oldukça iyi bütün rounder -, seçim üstün ses ve geniş renk yelpazesi için büyük bir dreadnought vücudu olsun.

Yamaha FG700S Akustik Gitar

Akustik gitarlarda bir başka güvenilir isim Yamaha şeklinde gelir. Marka onlarca yıldır her seviyeden müzisyenler için gitar yapıyor ve Yamaha FG700S ile gerçekten yanlış gidemem . Oynanabilirlik ve uzman işçiliği konusundaki güçlü odaklanma nedeniyle yükseltmek zorunda kalmayacağınız (gerçekten istemediğiniz sürece) yüksek kaliteli bir cihaz.

Farida SD-35 Akustik Gitar

2016 için yeni olan Farida, beklenen akustik aralıklarını yayınladı ve sonuçlar hayal kırıklığına uğratmadı.

Son düşünce

Yapabileceğiniz en iyi şey, olabildiğince çok gitarı denemek ve sizin için hangi tarzın ve çalmaktan hoşlandığınız müziğin olduğunu görmek. Orada binlerce gitar var, ama sadece bir kaç tanesi sizin için uygun – zaman ayırın ve eğlenin!

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Semizotunun Faydaları Ve Zararları Nelerdir

Yaz aylarında en çok tüketilen yeşil sebzelerden biride semizotudur. Adını taşıyan semizotugiller ailesinin üyesidir. Semizotu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir