Başlangıç / Yaşam / İş Kıyafetleri Nasıl Temizlenir?

İş Kıyafetleri Nasıl Temizlenir?

İş hayatında kullanılan ve aşırı derecede kirlenen iş kıyafetleri genellikle hafta sonarları yıkanmaktadır. Fakat her hafta yıkansa da oldukça kirlenmekte ve temizlenmesi uzun sürmektedir. Bundan dolayı da bayanların en fazla zorlandığı kıyafetlerdir. Ve iş kıyafetleri nasıl temizlenir şeklinde birbirlerine sorular sormaktadır. İş kıyafetlerini temizlemenin birkaç yöntemi vardır.

İş Kıyafeti Temizleme Yöntemleri

●İş kıyafetleri lekelendiği anda hemen müdahale edilmelidir. Önce sıcak suyun içinde 1 saat bekletilmelidir. Daha sonra sabun ve sıcak su ile çitilenmeli ve bir poşete konulmalıdır. Burada 5*6 saat bekletildikten sonra yine sıcak su ve sabun ile çitileme işlemi gerçekleştirilmelidir. Daha sonra makineye atarak sıcak ve bol deterjan ile uzun programda yıkanmalıdır. Lekelenme fazla ise makinede yıkarken ön yıkamada yapabilirsiniz.

●İş kıyafetleri nasıl yıkanmalıdır sorusuna verilebilecek başka bir cevap ise sirke yöntemidir. Lekeli bölgeye ya da kıyafetin tamamına sirke dökülerek yarım saat bekletilmelidir. Daha sonra sirkeyi temizlemek için sıcak su da sabun ile çitilenmeli ve makinenin uzun programında yıkanmalıdır.

●Bir diğer yöntem alkol kullanmadır. Saf alkolü lekeli kıyafetin üzerine dökerek 1 saat boyunca bekletin. Lekenin tamamen çıkması için elinize eldiven giyerek kıyafeti çitileyin. Daha sonra da makineye atarak bol deterjan ile uzun programda yıkayınız.

●Eğer ki kıyafet oldukça yalı şekilde lekelenmişse üzerine pudra dökmeniz işe yarayacaktır. Pudra dökerek 2 saat kadar bekletin ve daha sonra kıyafetten pudraları temizlemek için silkeleyin. Ve en sonunda makineye atarak yıkayın.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Barut Ağacı Kabuğu Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Barut ağcının tedavilerde kullanılmak amacıyla 3 yaşındaki dallarının kabukları toplanıp kurutulmaktadır. Kurutulan kabuklar 1 yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir