Başlangıç / Kolye / İnci Kolye Nasıl Temizlenir

İnci Kolye Nasıl Temizlenir

Roma generali Vitellius’un, annesinin inci küpelerini askeri bir kampanyayı finanse etmek için sattığı söylenince çok değerli olan inciler, özellikle kolye ya da tığ işi biçiminde bir mücevher parçası olarak cazibesini sürdürmeye devam ediyor. İncilerin güzelliğini korumak için onlara nasıl bakacaklarını anlamak esastır. İncilerin kompakt kristal yapısı onları çok dayanıklı hale getirirken, doğaları gereği yumuşaktır ve bu gerçek göz ardı edilemez. Derileri inceltmek kolaydır ve cildin yağlarıyla her gün bozunmasına neden olan basit temas. Bu nedenle, düzenli dikkatli temizlik, herhangi bir inci kolye sahibinin rutinin parçası olmalıdır.

Çok yumuşak bir bez bul. Bir mücevher bezi veya tercihen pamuklu veya bambu kumaştan yapılmış temiz bir bez seçin. Kadife çok iyi çalışıyor. Keten, jorga, net ve mayo kullanmaktan kaçının.

  • Diş fırçaları veya plastik süngerler gibi incileri temizlemek için hiçbir zaman aşındırıcı bir şey kullanmayın. İncileri dokunması gereken tek şey yumuşak bir bezdir.

Vücut yağlarını ve terlemeyi kaldırmak için inci kolyesini her defasında uzatmadan önce inci mücevherlerini nazikçe silin. Bezi nemlendirmek için bezin üzerine birkaç damla su koyun ve daha fazla su yok edin. İncileri birer birer silmeye başlayın.

  • İnciler üzerinde asla ticari bir mücevher süpürgesi kullanmayın. Genellikle bu gibi temizleyiciler, incilere zarar verebilecek çok fazla amonyak içerir.

İncilerin her beş yıkamasında, nemlendirilmiş bir bezden biraz daha güçlü bir şeye ihtiyaçları olacak. Yumuşak bez ılık ve yumuşak sabunlu bir suya daldırın. Do değil yıkama sıvısı kullanmak; Parfüm veya renk katkıları olmadan castille sabunu gibi çok hafif bir sabun kullanın.

  • İncilden sabunlu kalıntıları temizlemek için temiz nemli bir bezle silin.

Tokalının da temizlenmesi gerekiyorsa, mücevher süpürgesine batırılmış (toka metaliyle uyumlu olduğundan emin olun) bir İpucu (pamuklu çubuk) kullanın ya da değerli taşlar (altın değil) taşlar olmadan yaparsanız biraz diş macunu kullanabilir. Ne olursa olsun, pota olarak onlara zarar verebileceğinden incilerin herhangi biriyle temas etmesine izin vermeyin.

  • Diş macunu zedelenmiş gümüş üzerinde iyidir.

 

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir