Başlangıç / Kolye / Hızma Takılırken Acı Verir Mi?

Hızma Takılırken Acı Verir Mi?

Yetmişler seksenler jenerasyonundan gelen bedeni yaşlanmaya başlamış ancak ruhu genç insanlar iyi hatırlayacaklardır, bir zamanlar özellikle lise çağındaki kızlar arasında oldukça yaygın bir kültürdü hızma. Ailesinden izni koparan ya da izin almaya gerek duymayan asi kızlar soluğu bir dövmecide, eczanede artık o günün şartlarında uygun neresi ya da kim bulunabilmişse onun yanında alırlardı. Tabii o zamanların şartları malum, delici aletler daha az gelişmiş, kullanılan malzemeler daha az kaliteli. Ve sonuç, güzel görünmek uğruna yanmış bir can ve kızarık ya da daha kötüsü iltihaplanmış bir delik. Tabii ondan sonra hızma takmanın zevki de anlamı da kalmıyordu. Bu korku ta o zamandan bugüne kadar ulaşmış olacak ki, hızma taktırmayı düşünen birçok insanın aklında hala aynı korku, acaba hızma takılırken acı verir mi?

Hızma taktıracağınız yeri seçerken özenli davranın

Günümüzde merdiven altı olarak da tabir edilen ruhsatsız, izinsiz birçok yer bu işlemi gerçekleştirmekte, sayısı hiç de azımsanmayacak kadar kişi de sırf birkaç kuruş daha ucuza hizmet verdikleri için bu tip yerleri tercih etmekteler. Ancak sağlığınız söz konusu olduğunda paranın ikinci planda olması gerektiğini sanıyoruz hatırlatmamıza gerek yok. Hijyenik koşullarda çalışmayan, yaptığı işe yeterince özenmeyen, ilgisiz ve işinde yeterince uzman olmayan kişiler şans eseri hiçbir sorunla karşılaştırmadan sizi uğurlayabilseler de delinen bölgenin mikrop kapması, tahriş olması çok daha muhtemel. Bu gibi durumlarda ödeyeceğiniz hastane masraflarını, dahası sağlığınıza gelebilecek zararları hesaba katarsanız biraz daha pahalı ancak düzgün yerleri tercih etmenin daha mantıklı olduğunu göreceksiniz.

Cildinizin hassasiyet derecesini göz önünde bulundurun

Hızma takılırken acı verir mi hususu aslında kişinin cilt hassasiyetine de bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kiminde hiç tepkimeye sebep olmayan aynı işlem ve ürün bir diğer kişide ise ciddi reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Ama eğer cildinizi ve kendinizi iyi tanıyor, ne tarzda maddelere ne şekillerde tepki verdiğini biliyorsanız hızmanın da canınızı ne denli acıtabileceğini, ya da sonrasında delinen yerin ne denli kalıcı ya da geçici acıya sebep olabileceğini önceden tahmin edebilirsiniz.

Hızma takılacak bölge seçimini hafife almayın

Hızma kelime anlamı açısından burun deldirmek olarak bilinse de aslında vücudunuzun istediğiniz herhangi bir yerine açtırabileceğiniz delik ve o deliklere takabileceğiniz halkalardır. Yalnız acı hassasiyeti göz önüne alındığında vücudunuzdaki daha ince deriye sahip, dolayısıyla daha çok acıyacak olan burun, dudak gibi bölgelere taktırmak yerine belki göbek deliği, kulak, kol, ya da kaş üstünü tercih edebilirsiniz.

Vücudunuzdaki bölgeyi uygun bir şekilde seçip kaliteli bir yerle çalıştığınızda hızma takılırken ya da sonrasında herhangi bir sorun yaşamanız pek de muhtemel değildir. Bu nedenle eskimiş kaygıları bir kenara bırakıp hayalinizi gerçekleştirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir