Başlangıç / Kolye / Hızma Nasıl Takılır?

Hızma Nasıl Takılır?


Hızma nasıl takılır? Hızma, aslında geleneksel ve de yöresel bir objedir. Ülkemizde de doğu kesimlerde yaşayanların çok küçük yaşlardan itibaren kullanmaya başladıkları, güzel görünmek amaçlı süs objesidir denilebilir. Hızma burun bölgesine takılmaktadır. Genelde burnun sağ kısmına olmak ile birlikte sol kısmına ya da iki tarafına birden de yapılabilir. Bu süs objesi olan hızma, modernleşen dünyada da oldukça tercih edilmekte olan bir takıdır. Öyle ki çok uçuk tarzlardan çok sade tarzlara herkes tarafından kullanılabilen yerine göre zarif olan, yerine göre ağır bir görüntü oluşturan çok amaçlı bir takıdır. Hızmalar çok fazla çeşide sahiptir. Taşlısı, halkalısı, zincirlisi, çiçeklisi vs. daha pek çok seçeneğe sahiptir.


Genel olarak takı satan her mağazadan, kuyumculardan, gümüşçülerden rahatlıkla bulunabilen ve fiyat açısından da uygun olan bir takıdır. Burun hassas bir bölge olduğundan dolayı genelde küçük boyutlu hızmalar tercih edilir. Öyle ki toplu iğneden de daha küçük taştan hızmalar en çok tercih edilen hızma modellerindendir. Fakat bunun yanı sıra ağır zincirli, halkalı vs. kullanmakta olan kişi sayısı da çok fazladır.

Kişilerin tarzını tamamlamakta olan bu takı modellerini titiz kullanmak oldukça önemlidir. Sonuç olarak burunda kıkırdaklı kısma takılır ve de yanlış bir harekette kişinin canı çok yanabilir ya da iltihap kapabilir, kanama olabilir. Bu sebepten dolayı daha çok ele ya da herhangi bir yere takılmayacak olan hafif, zarif hızmalar tercih edilmelidir. Hızmanın bakımı ve kullanılan hızmanın hangi maddeden üretilmiş olduğu da büyük önem taşımaktadır. Öyle ki cilt ile uyumlu olmayan bir maddeden üretilmiş olan hızma iltihaba sebep olabilir.


Hızma nerelerde taktırılabilir?

Oldukça şık bir aksesuar olan ve geniş bir kesim tarafından kullanılmakta olan hızma, çeşitli yerlerde taktırılabilir. Hızmayı dövmeciler, piercingciler, kuyumcular, sağlık merkezleri vs. takabiliyor. Fakat yaptıracağınız işlemin en acısız, en sağlıklı şekilde olması için kesinlikle taktıracağınız ortamın hijyenik olmasına ve de kullanılan araç gereçlerin yalnızca size özel kullanıldığına emin olmalısınız. Aksi takdirde çeşitli yollar ile bulaşabilen hastalıklarla karşı karşıya kalma olasılığınız da çok yüksek. Hızmayı göbek piercingi takar gibi iğneyle de takan var, küpe tabancası ile takan da. İğneli takma daha doğru bulunmaktadır.

Hızma nasıl takılıyor?


Hızma nasıl takılır? Hızma takma işlemi kimisine acı verirken kimisi de herhangi bir acı hissi yaşamaz. Hızma piercing iğnesi ile ya da küpe tabancası ile takılabilir. Yaptıracağınız yerde işleme başlamadan önce uygulama yapılacak olan kısma uyuşturucu bir losyon ya da ilaç sürülür. Ardından hızmanın takılacak olduğu böle belirlenir ve de iğne ya da tabanca yardımı ile tek seferde delinir. Delinme esnasında burunda bir sızlama ya da kanama olabilir. Bunlar olağan durumlardır. Önemli olan hızmayı taktırmak için seçtiğiniz yerin steril olmasıdır.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir