Başlangıç / Takı / Hangi İnciler Daha Değerlidir?

Hangi İnciler Daha Değerlidir?

Hangi İnciler Daha Değerlidir?

Dünyanın en değerli taşlarından olan inciler birçok farklı çeşitlerden oluşmaktadır. Dünya üzerinde en fazla Amerik Birleşik Devletleri, Çin, Japonya, Tayland ve Avusturalya gibi ülkelerde elde edilen inciler, türleri ve özellikleri bakımından farklı değerler alabilmektedir.

En Değerli İnci Türleri İse Şunlardır;

Assaosa Avusturalya

  • Avusturalya ülkesinde üretilen assaosa inci türü, yaklaşık olarak 15 ila 20 yıl aralığında yetişmekte ve bu sayede en değerli inci türleri arasında yer almaktadır.

Tatlı Su İncileri

  • En değerli inci çeşitlerinden biri de tatlı su incileridir. Yaklaşık olarak 5 ila 6 yıl aralığında yetişebilen tatlı su incileri bu bakımdan dünyanın en değerli inci listesinde yer almaktadır.

En Değerli İnci Türleri Hangi Faktörlere Göre Değer Almaktadır;

En değerli inciler hakkında bilinenin aksine renk faktörü önemli olmamaktadır. Bu bakımdan dünyanın en değerli incileri renkli olabildiği gibi renksiz de olabilmektedir. En değerli incilerin değer almasını doğrudan etkileyen önemli faktörlerden biri de, şekillerine göre değer alabilmesidir. Örneğin, yuvarlak ve muntazam biçimli olması, beraberinde daha yüksek değerler almasını sağlayabilmektedir.

En Değerli İnciler Doğrudan Ekonomik Bütçeye Göre Mi Satın Alınmaktadır?

En değerli pırlantalar doğrudan ekonomik bütçenin uygun olması halinde satın alınabilmektedir. Bu bakımdan ülkemizde de satışa sunulmasına rağmen en değerli inci türleri genellikle çok az düzeyde alıcı bulunabilmektedir. En değerli incilerin satışlarında kredi kartı üzerinden taksitlendirmeler de yapılabilmektedir.

En Değerli İnciler Nereden Satışa Sunulmaktadır?

En değerli inciler diğer inci türlerinde olduğu gibi mücevher satışı yapan firma ve kuyumcularda satışa sunulmaktadır. Fakat genellikle diğer incilere oranla az alıcı kitlesine sahip olması sayesinde, stoklarda sınırlı düzeyde bulunabilmektedir.

En Değerli İnciler Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

Değer faktörü haricinde diğer inci türlerinden farklı olmayan en değerli inciler diğer inci türlerinin kullanıldığı alanlarda kullanılmaktadır. Örneğin, en değerli incilerin birçok kıyafetler üzerinde kullanılabildiği, özel gün ve davetiyelerde kullanılabildiği bilinmektedir. Ayrıca en değerli incileri diğer değerli taşlar ile birlikte de kullanabilirsiniz.

İnci Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Değerli veya orta düzeyde değerli inciler satın alırken mutlak olarak dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Satın alınmak istenen, büyüklüğü, sahte mi gerçek mi olduğu, hangi çeşit inci olduğu, özellikleri, renk tonu, sertifika belgesinin olup olmadığı, satıcı firmanın konumu ve güvenilirliği gibi birçok ayrıntılara bakılarak inci satın alınmalıdır. Ayrıca inci hakkında yeteri düzeyde bilgi sahibi olunamaması durumunda mümkünse bir uzman eşliğinde inci satın alınmalıdır.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

İnci nasıl temizlenir?

İncileriniz уıllar bоуu ауnı pаrlаklıktа kаlѕın іѕtіуorѕanız, onlаrа gereken іlgіуі göstеrmеlisiniz. Fеminеnliğin ѕіmgеѕі оlan іncіler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir