Başlangıç / Yaşam / Gelmiş Geçmiş En İyi 4 Futbolcu

Gelmiş Geçmiş En İyi 4 Futbolcu

Pele

Pele genç yaşta futbola başlayan isimler arasında yer almaktadır. Pele on bir yaşında futbol hayatına adım atmıştır. Futbol hayatına başlamadan önce sokaklarda ayakkabı boyacılığı yapan Pele on bir yaşına geldiğinde ise futbol ile tanışmıştır. Pele 1940 doğumludur. Kariyerine başlarken küçük yaşta dünyanın en iyi futbolcusu olacağını söylemiştir ve bu sözünü gerçekleştirmiştir. Kariyerinde tam üç dünya kupası kaldırmıştır. Kariyeri boyunca tam 1281 gol atarak zor bir rekora imza atmıştır. Zamanının en iyi futbolcusu olduğundan dolayı o zamanda yaşanan Nijerya savata iki günlük ateşkes imzalayarak sadece Pele’nin futbolu izlemişlerdir. Pele o kadar önemli bir futbolcu olmasından dolayı savaşı bile ertelemiştir.

Diego Armando Maradona

Maradona 1960 Arjantin doğumludur. Dünyada herkesin bildiği gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan birisidir. Kulüp tarihlerinde oynadığı maçta bir çok gole imza atmıştır. 588 maçta tam 311 gol atmıştır. Arjantin milli takımında oynadığı maçlarda ise ülkesini en iyi şeklide temsil ederek büyük zaferler kazandırmıştır. 96 maçta 36 gol kaydetmiştir milli takımında. Fazla gol atamsa da oynadığı oyun ve zekası ile dünya tarihine geçmeyi başarmıştır Diego Armando Maradona.

Cristiano Ronaldo

Günümüzde çoğu kişinin söylediği en iyi futbolcu olarak da bilinen Ronaldo şüphesiz dünyanın en iyi futbolcusudur. Portekiz doğumlu olan Ronaldo adını İngiltere de duyurmuştur. 2006-2008 yılları arasında İngiltere’de yılın oyuncusu ve yılın en iyi genç oyuncusu seçilmiştir. Altın ayakkabı ödlünü tam üç kere kazanmıştır. Çıktığı 355 maçta 350 gol atarak kırılması zor olan rekorlara imza atmıştır. Dünya tarihin en iyi futbolculardan biri olan Ronaldo oyun zekası ve tekniği ile herkesin ilgisini çekmektedir.

Ronaldo (Luiz Nazario De Lima)

Ronaldo dünyanın en iyi forvetlerinden birisidir. Atmış olduğu muhteşem goller onu en iyi forvet yapmaktadır. Kalecilerin o zamanın korkusu olan Ronaldo kalecilere kariyeri boyunca zorlamıştır. Uygulamış olduğu teknik ve oyun zekası ile en iyi oyuncu diyebiliriz aslında. Futbol kariyerinde tam üç kez dünya en iyi oyuncu ödülünü almıştır.Ronaldo dünya kupası tarihinde en çok gol atan olarak tarihe geçmiştir ve daha kimse dünya kupasında onun kadar gol atmamıştır.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Barut Ağacı Kabuğu Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Barut ağcının tedavilerde kullanılmak amacıyla 3 yaşındaki dallarının kabukları toplanıp kurutulmaktadır. Kurutulan kabuklar 1 yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir