Başlangıç / Kolye /  Evlenme Teklifi İçin Nasıl Bir Tek Taş Satın Alınmalı?

 Evlenme Teklifi İçin Nasıl Bir Tek Taş Satın Alınmalı?


Evlenme teklifi için nasıl bir tek taş satın alınmalı? Tek taş uzun yıllardan beri kadınları etkilemek için kullanılan güzel ve zarif bir objedir.

Doğanın en sert ve de nadir minerallerinden olan elmasın şekillendirilip, uygun bir şekilde kesilmesi ile elde edilen tek taş yüzükler kendi içerisinde çok fazla çeşide sahiptir. Elmasın insanları koruyucu, tılsımlı bir özelliğe sahip olduğu inanılır.

 

Öyle ki bu inanış çok eski zamanlardan gelmiş olan bir inanış olup eski çağlarda savaşa giden erkeklerin zırhları ve de kılıçları elmaslar ile işlenirdi. Bu sayede onların başına gelecek olan kötülüklerin engellendiği düşünülürdü. Aynı mantıktan yola çıkarak da iki kalbi birbirine bağlamak için, onlara zarar gelmemesi için de evlilik tekliflerinde bu elmastan yapılan tek taş yüzükler tercih edilmektedir.

Tek taş yüzük dünya üzerinde oldukça büyük bir öneme sahip olup ülkemize yeni yeni girmiştir diyebiliriz. Son on yıldan daha bir tanınmış ve de popüler hale gelmiştir. Kısa bir süreden Türkiye’ de tanınmış olmasına rağmen tek taş yüzük satan firmalar oldukça büyük kazançlar elde etmiştir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda bu piyasa yılda 1 milyar dolardan daha fazla bir hacme sahiptir. Gelen talep doğrultusunda her geçen gün sayıca artıp piyasaya yeni modelleri çıkan tek taş, popülerliğini çok uzun yıllar boyunca sürdüreceği benziyor. Çok eski dönemlerden günümüze gelmesi de bu durumu doğrular niteliktedir.

Tek taş yüzük ne zaman verilir?

Tek taş yüzük denildiği zaman akıllara evlilik teklifleri, nişanlar gelmektedir. Öyle ki bu yüzük aşkın ve sonsuzluğun sembolü haline gelmiş ve de nişan yüzüğü olarak bilinmektedir. Tek taş yüzük her genç kız tarafından kendini bilmeye başladığı zamandan itibaren hayalini kurmaya başladığı, hayallerindeki adamın ona vereceği günü hayal edilen bir objedir. Bu yüzüğü alacakları zamanın, alacakları evlenme teklifinin, verilecek olan yüzüğün şeklinin hayali ile bu durumlara yaşayacak oldukları zamanlara kadar beklerler. Bu doğrultuda da her gün daha büyük bir beklenti içerisine girerler. Durum böyle olunca erkeklerin de bu konuda oldukça hassas olmaları ve de doğru seçimler yapmaları gerekmektedir. Asla gelişi güzel bir tercih yapılmamalı, biraz kafa yorulmalıdır.

Evlenme teklifinde nasıl tek taş verilmelidir?

Evlenme teklifi için nasıl bir tek taş satın alınmalı? Evlenme teklifi esnasında tek taş yüzük bayanlara takdim edilir. Fakat çok fazla çeşitliliğe sahip olması, herkesin zevkinin farklı olması da beraberinde ayrıntılı bir araştırmayı gerektirmektedir. Evlilik teklifleri için en uygun olan tek taş kesimleri şu şekildedir;

Oval kesim
Prenses kesim
Yuvarlak kesim
Damla kesim
Zümrüt kesim
Kalp kesim
Markiz kesim
Yastık kesim

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir