Başlangıç / Yaşam / Evde Deri Temizliği Nasıl Yapılır Evde Deri Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Deri Temizliği Nasıl Yapılır Evde Deri Bakımı Nasıl Yapılır?

Deri bir eşyanız mutlaka vardır. Bu bir çanta, mont, ceket, kemer, ayakkabı veya salonda bir koltuk olabilir. Temizlikten daha önce deri eşyalar düzenli bakıma ihtiyaç duymaktadır. Deri eşyalar çok şık ve kullanışlı olsalar da ilk günkü güzelliklerini ve özeliklerini kaybetmemeleri için özenle kullanmak gerekmektedir. Dış etkilerden, özellikle sıcaktan kolay etkilenen deri eşyaları evde bazı yöntemlerle temizlemek mümkündür. Peki, o halde evde deri temizliği nasıl yapılır, bilmeyenlere yazının devamını dikkatle okuması önerilir.

Deri giysi ve ev eşyaları kullanıldıkça yıpranmaya uğrayacak, boyaları aşınacaktır. Hassas olan deri yüzeyler sulu değil hafif nemli bir bezle ve deterjan kullanmadan sadece sabunla silinerek temizlenebilmektedir. Evde deri bakımı nasıl yapılır sorusunun en kestirme yanıtı silip hemen kurulamak, nemli bırakmamak olacaktır. Parlak görünmeleri için hoş kokulu bitkisel yağlar, çok az olmasına dikkat ederek kullanılmaktadır.

Sirke ile karıştırılan keten tohumu yağı ile silmek yoluyla derilerin bakımı yapılmalı, bu yolla cilalanması sağlanmalı ve çatlaması önlenmelidir. Deri yüzeylerde su lekeleri varsa vazelin kullanılmakta, mürekkep lekeleri de yine vazelin ve saç spreyi kullanılarak kolayca çıkarılabilmektedir. Deri bakımı için sirke ve zeytinyağı karışımına batırılan bezle silinmeli, en son kâğıt havluyla yağ artığı kalmaması için iyice kurulanmalıdır. Bu yolla derileriniz parlak, nemli ve hoş kokulu olacak, ömürleri uzayacaktır.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Barut Ağacı Kabuğu Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Barut ağcının tedavilerde kullanılmak amacıyla 3 yaşındaki dallarının kabukları toplanıp kurutulmaktadır. Kurutulan kabuklar 1 yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir