Başlangıç / Elmas / Elmas Takı Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Elmas Takı Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Elmas takı kullanırkebn dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Sanılanın aksine bakımlarının mutlak olarak düzenli bir şekilde yapılması gereken elma takı kullanırken, günlük olarak bakımları yapılması gerekmektedir. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi zama zaman yüzeylerinin toz kapması, kirlenmesi gibi durumların söz konusu olabildiği elmas takıda temizleme işleminin ise son derece titizlik ile yapılması gerekmektedir.

Elmas Takı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İse Şu Şekildedir;

Yağlanması Durumunda

Zaman içerisinde yağlanabilen elmas takının bol köpüklü suyun içerisinde yumuşak ve kaliteli bir diş fırçası yardımı ile temizlenmesi gerekmektedir. Bu basit temizleme işleminden hemen sonrasında ise elmas takının bol su ile durulanması ve kurulanması gerekmektedir. Elmas takının yağlanmaması açısından günlük olarak düzenli bir şekilde bakımının yapılmasına özen gösterilmelidir.

Ayrı Paketler İçerisinde Muhafaza Edilmeli

Elmas takıların aynı saklama paketi içerisinde muhafaza edilmesi, beraberinde elmas takıların birbirine sürtünerek tahrip olmasına neden olabilmektedir. Bu bakımdan taşların birbirine sürtünmesinin önlenmesi açısından farklı saklama paketleri içerisinde muhafaza edilmesinde faydalar bulunmaktadır.

Elmas Takı Günlük Kullanıma Uygun Mu?

Elmas takı gülük olarak kullanıma uygundur. Ancak karat ağırlığı bakımından ağır olan elmas takının günlük olarak değil de, özel gün ve davetiyelerde kullanılması daha uygun olmaktadır. Büyüklük ve ağırlık bakımından günlük olarak kullanmaya uygun olmaması ile birlikte ayrıca kullanıcının olumsuz etkilenmesine de neden olabilmektedir. Günlük olarak kullanıma ise örneğin, tek taş elmas yüzükler, karat değeri bakımından düşük olabilen elmas kolyeler kullanıma uygun olabilmektedir.

Elmas Takı Özellikleri

Elmas takı yalnızca başka bir elma takı ile çizilebilmektedir. Bu bakımdan kullanılan elmas takının tek başına herhangi bir dış darbeye maruz kalması sonucunda çizilmesi söz konusu değildir. Elmas takının bir başka özelliği ise, dünyanın en sağlam madeni olmasıdır. Bu sayede elmas takının yere düşmesi durumunda kırılması veya çatlaması söz konusu olamamaktadır.

Elmas Takı Nereden Satın Alınabilir?

Elmas takı mücevher satıcı firmalarından ve kuyumculardan satın alınabilmektedir. Fakat, elmas takı satın alımında dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise, ilgili satıcı firmanın güvenilir olması ve satın alınmak istenen elmas takının sertifika belgesinin bulunuyor olmasıdır. Satın alınan elmas takının değiştirilmesi, iade edilmesi ve satın alınan firmaya yeniden satılabilmesi açısından önem taşımaktadır. Ayrıca elmas takı satın alımında alıcıların yeteri düzeyde bilgi birikimine sahip olamaması durumunda bir uzman eşliğinde elmas takı satın alınmasında faydalar bulunmaktadır.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Hangi dönemlerde altın yatırımı yapılır ?

Altına yatırımı yapmak için insanların birden fazla seçeneği vardır. Kuyumcudan satın alınıp ve yastık altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir