Başlangıç / Yaşam / Dünyanın En Zehirli 4 Hayvanı

Dünyanın En Zehirli 4 Hayvanı

Dünyada zehirleri sayesinde birçok insanın ölümüne neden olan tehlikeli hayvanlar vardır. Bunlardan bazılarına örnek verelim;

Kral Kobra

Körfezlerin ölümcül bir üne sahip oldukları ve iyi niyetle oldukları biliniyor. Genellikle Hindistan ve Çin ormanlarında bulunurlar. Geniş kaputları tarafından tanınabilirler ve toksinlerini tükürebiliyorlar. Toksin çok ağrılıdır ve bir kez kan dolaşımına girerse, çok kısa sürede ölüme neden olabilir. Bu hayvanın zehri bir fili ya da yirmi insanı öldürmek için yeterli olmaktadır.

Tıraşlanmış Koni Salyangozu

Bu koni biçiminde olan salyangoz kabuğu, ciddi derecede tehlikeli bir zehir salgılama özeliğine sahip bir yaratık olarak bilinmektedir. Bu hayvandan yüksek bir zehir miktarı alırsanız görme kaybı, solunum yetmezliği ve kas felci yaşayacağınız gibi ölüme de hızlı bir şekilde gitmiş olabilmektesiniz. Mevcut olarak bu salgıya çözüm yoktur, bu sebeple kurbanını tedavi etmek için de bir yol yoktur. Bu nedenle, mermer koni salyangoz olarak dünyadaki en tehlikeli hayvanlardan biri olarak derecelendirilmektedir.

Mavi Halkalı Ahtapot

Bu küçük ahtapot, bir golf topunun büyüklüğüyle ve elinizin avucunda kolayca bulunabilir. Bununla birlikte, kesinlikle denemek istemezsiniz, çünkü denizdeki neredeyse en zehirli hayvan budur. Mavi renge sahip olan ahtapotlar Avustralya’da, Japonya’da, Endonezya’da, Filipinler’de ve Papua Yeni Gine’de kendi barındıkları evlerini kendileri hazır hale getirmektedirler. Bu hayvandan meydana gelen zehirler körlük sorunlarına, bulantı sorunlarına, felç ve solunum yetmezliği gibi ölümlere neden olabilir.

Taş Balıkları

Dalgıçlar, bu zehirli balıktan kendilerini gizleyen, sahte kamuflajlı görünümüyle dikkatli olmalı ve deniz dibi üzerindeki kayalarla kolayca karışabilmelidir. Genellikle taş balıkçılığı oğlak tropisi üzerinde gizlenmiş olarak bulunur. Balıkların sırtında bulunan dikenler, şişmeler, doku nekrozları; felce, şok durumlarına ve bunların sonucunda da ölümlere neden olan toksini taşımaktadırlar. Toksin tedavi edilebilir iken, tedavi hemen yapılmalıdır. Bu hayvanlar okyanus tabanlarında boyluca yüzerken veya bir toksin alma durumunda genellikle zorlu veya imkânsız bir durum olduğu için, taş balıklarını avlamak oldukça tehlikeli ve ölümcül olabilecek sorunlar ortaya çıkarır. Mümkün olduğu sürece, zehirlenmiş olan kişi en yakın hastaneye gidip yara aldığı bölgesini sıcak su içerisinde tutmak gerekmektedir.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Barut Ağacı Kabuğu Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Barut ağcının tedavilerde kullanılmak amacıyla 3 yaşındaki dallarının kabukları toplanıp kurutulmaktadır. Kurutulan kabuklar 1 yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir