Başlangıç / Yaşam / Dünyanın En Tehlikeli 4 Sürüngeni

Dünyanın En Tehlikeli 4 Sürüngeni

Boncuklu Kertenkele

Vücudunda bulunan pullardan dolayı adı boncuklu kertenkele olarak bilinmektedir. Bu kertenkele zehirli olmasından dolayı çok tehlikeli bir sürüngendir. Bu kertenkelenin genel olarak görüldüğü mekan Meksika ülkesidir. Rengi genel olarak siyah renk ve üzerinde pembe renk ve sarı renk pullar bulunmaktadır. Boyları bu kertenkelelerin 80 santimetreye kadar uzayabilmektedirler. Diğer sürüngenlerin özellikleri olarak bu sürüngende yavaş bir şekilde hareket etmektedir.Bu sürüngen düşmanını zehirlemesi için sadece bir kez ısırması yeterlidir. Bir ısırık avını kolaylıkla dakikalar içerisinde öldürebilir.

Tuzlu Su Timsahı

Genel olarak timsahların bütün hepsi tehlikelidir. Tuzlu su timsahı ise bütün timsahlara bakılarak daha tehlikeli olduğu görülmektedir. Bu timsah adından da anlaşılacağı gibi tuzlu sularda hayatını sürdürmektedir ve yılın belirli dönemlerimde ise karada da yaşayabilmektedir. Bu timsahların erkek olanları oldukça iri bir şekilde olabiliyor. Boyları 4-5 metreye kadar çıkabilmektedir ve kiloları 1500 kiloya kadar çıkmaktadır. Dişi timsahları ise boyları erkek bireylere göre daha kısadır ve kiloları ortalama 450 kilodur. Avlanma bakımından oldukça iyi olan bu timsahlar, avlarına sinsice yaklaşarak avlarını yakalarlar ve parçalarlar. Bazen avları insanlarda olabilmektedir. Böyle hayvanlara karşı dikkatli olmamız lazım.

Kara Mamba

Bu yılanın ortalama boyu 2.5-4.5 metredir. Bu yılan boyna rağmen oldukça tehlikeli bir yılandır. Kara mamba yılanının en önemli özelliği ise zehrinin o kadar güçlü olmasıdır. Bu yılan bir ısırığı ile 100 insanı öldürebilecek zehre sahiptir. Olası bir ısırıkta insanın kurtulması çok zordur.

Büyük Patron Yılanı

Bu yılan kara mamba yılanından daha büyüktür ve daha tehlikelidir. Rengi genel olarak koyu sarı olarak görülmektedir. Genel olarak bu yılan Avustralya tarafında görülmektedir. Bu yılanın genel olarak zehri oldukça güçlüdür. Avını bu zehir felç ederek kasların hareket edememesini sağlamaktadır ve avını kolayca etkisiz hale getirmektedir. Bu yılanın zehri karşısında bulan canlıyı beş metreden bile etkisi altına aldığı söylenmektedir. Böyle bir yılanla gerçekten karşılaşmak istemeyiz. Genel olarak bu yılanın zehri yaklaşık olarak 130 insanı öldürebilecek bir güce sahiptir. Eğer bu yılan tarafından ısırılırsak felç olup hayatımızı kaybedebiliriz.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Barut Ağacı Kabuğu Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Barut ağcının tedavilerde kullanılmak amacıyla 3 yaşındaki dallarının kabukları toplanıp kurutulmaktadır. Kurutulan kabuklar 1 yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir