Başlangıç / Yaşam / Cam Temizliği Nasıl Yapılır, Cam Tezgâh, Avize Temizliği Ve Bakımı Nasıl Olur?

Cam Temizliği Nasıl Yapılır, Cam Tezgâh, Avize Temizliği Ve Bakımı Nasıl Olur?

Evlerde, işyerlerinde, mağaza vitrinlerinde bol miktarda pencere, cam ve biblo, avize gibi cam eşya bulunmaktadır. Çeşitli sebeplerle kirlenen, lekelenen camların silinmesi zaman alıcıdır ve çok kişi bunu sevmez. Camlar mutfak tezgâhlarında da görülebilmektedir. Cam lekeleri dikkat çekeceği için her zaman temiz tutulmalıdır. Cam tezgâh temizliği mutfak hijyeni bakımından da oldukça önemlidir. Cam tezgâhların temizliği için camlar için üretilmiş sıvılar ve su ile silip kurulamak yeterli gelecektir. Parlak camlar görmek için cam silme suyunun içine birkaç damla limon suyu eklenmelidir. Cam tezgâhlardaki çizikler de diş macunu sürülüp silinerek giderilebilmektedir.

Ofis, mağaza ve evlerde cam temizliği nasıl yapılır, parlak camlar için ne kullanılmalıdır türünde soruların mutlaka bir karşılığı vardır. Cam eşyalar zamanla parlaklıklarını kaybedip matlaşmakta, temizlemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Amonyaklı suda veya doğrudan aseton içinde bekletmek bu sorunu çözecek, yeniden ışıltılarına kavuşturacaktır. Amonyaklı su tüm cam eşyalar ve pencerelerin temizliğinde de kullanılabilmektedir.

Salonların en ışıltılı kısmı olan cam avizeler de çok tozlanmaktadır. Yüksekte olduğu için avize temizliği zordur ama arada birçok sert olmayan bir fırça ile tozları alınmalı ve nemli bir bezle silinerek ışıltıları korunmalıdır. Avizeler yerinden sökülebiliyorsa geniş bir kovaya ya da küvette doldurulan sıcak su içinde deterjan ve amonyakla yıkanmalıdır. Her çeşit cam eşya temizliğinde önce güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Barut Ağacı Kabuğu Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Barut ağcının tedavilerde kullanılmak amacıyla 3 yaşındaki dallarının kabukları toplanıp kurutulmaktadır. Kurutulan kabuklar 1 yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir