Başlangıç / Gümüş Hakkında / Beyaz Altın Nasıl Temizlenir ?

Beyaz Altın Nasıl Temizlenir ?

Beyaz altın, rodyum kaplama ile kaplanmış altındır. Beyaz altın takıların bakımı zor değilken, onu temizlerken özel dikkat gerektirir. Bazı basit önlemler, ılık su, deterjan ve yumuşak bir bezle, beyaz altın takılarınızı kolayca temizleyebilir ve parlatabilirsiniz. İşte beyaz altını temizlemek için bazı ipuçları.

Mücevherinizi gevşek taşlar, zarar görmüş uçlar veya diğer kusurlar için muayene edin. Takı ile ilgili yanlış bir şey fark ederseniz, temizlemeyi bırakın ve bir kuyumcuya götürün. Temizlemeyi denerseniz, mücevherinize zarar verebilir veya işlem sırasında değerli taşlar kaybedebilirsiniz. Mücevherinize herhangi bir zarar gelmezse, temizleme işlemine devam edin.

Karışım 1 çay kaşığı. (5 ml) bulaşık sabunu ve 1 qt. (1.1 l) ılık su birlikte bir kapta. Sabunu biraz sabun kabarcıklarıyla çevirin. Beyaz altınınızı kaseye koyun ve 10 ila 15 dakika boyunca ıslatın. Su altına serpiştirildikten sonra kaseden beyaz altın çıkarmayı hatırlatmak için zamanlayıcı kullanın.

Beyaz altın parçadan kir ve kir çıkarın. Eski bir diş fırçasını, pişirme soda ve ılık suyla yapıştırarak kullanıp, kir çıkarmak için diş fırçasının kıllarını beyaz altın parçasına hafifçe ovun. Sert fırçalamayın veya rodyum yüzeyini çizin.

Beyaz altın parçasını ılık suda durulayın. Mücevherlerinizi lavaboda durulama yapıyorsanız, boşaltmaya dikkat etmeyin. Tüm deterjan ve fırın çamuru çözeltisini durulama yaptığınızdan emin olun.

Beyaz altınları yumuşak bir havlu veya mücevher cilalama bezi ile kurulayın. Beyaz altını tamamen kurutun. Parlatmak için mücevheri havluyla veya bezle ovun. Yine de ovalamayıncaya kadar dikkat et. Aşırı sürtünme çizilmeye neden olabilir.

Beyaz altın parçanız temiz gelmediyse, profesyonel bir kuyumcu ürününün mücevher temizleme solüsyonunu kullanın. Bu temizleme çözeltisi özellikle beyaz altın için yapılmalıdır. Bu çözüm, kirin gevşetilmesi ve mücevherlerinizin parlak olması için yapılır.

Beyaz altın parçanız temiz gelmediyse veya sıkıcı görünmüyorsa bir kuyumcuya bakın. Bazen beyaz altının rodyumla kaplanması gerekiyor, özellikle takılarınızdaki sararmayı fark ederseniz. Profesyonel bir kuyumcu, beyaz altın parçanıza parlaklık ve dayanıklılık kazandırmak için bir elektroplakalama işlemi kullanabilir.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir