Başlangıç / Kolye / Alyansın Üzerine İsmimizi Nasıl Yazdırabiliriz?

Alyansın Üzerine İsmimizi Nasıl Yazdırabiliriz?


Alyans seçimi kadar merak edilen bir konu varsa o da alyans üzerine yazı yazdırmaktır. Alyans üzerine ismimizi nasıl yazdırabiliriz? Alyans üzerine neler yazılabilir? Hangi tarih atılır ve ne zaman yazı yazdırılır? Gibi sorular nişan ve düğün öncesinde en çok kafa karışıklığı yapan sorulardır. İlk kez böyle bir deneyim yaşayacak olanlar yüzük seçiminden sonra isim yazma aşamasını merak ediyorlar. Evlilik sürecinde en zor konulardan biri olan yüzük seçimi atlatılınca sıraya diğer önemli konu giriyor. O da yüzük üzerine yazı yazdırmak. Kuyumcudan yüzük seçimi yapıldıktan sonra çiftlerin en çok kafa yorduğu konu hâline gelebiliyor.

Alyans Üzerine Yazı Yazdırmak

Alyans üzerine yazı yazdırmak yüzük seçiminden sonraki en heyecanlı aşama olabilir. Çünkü bu uzun yıllar takacağınız yüzüklerin üzerinde hatıra kalacak olan yazılar yazdıracaksınız. Bu konuda beyin fırtınası yaparak farklı yazılar yazdırabilirsiniz. Tabi isim yazdırmak zaten işin hiç değişmeyen kısmı oluyor.

Öncelikle kuyumcuya giderek yüzük seçiminizi yapmalısınız. Seçim aşaması tamamlanınca isimlerinizi söylediğinizde genelde yüzükleriniz 1 gün içinde hazırlanır ve üzerine isimleriniz yazılır. Yani yazı yazma işlemi kuyumcu tarafından yapılır. Sizin bu konuda kafa yormanıza hiç mi hiç gerek yoktur. Sizin alyansınızın üstüne nişanlınızın ismi, nişanlınızın alyansının üstüne de sizin isminiz yazılır. Böylelikle her iki taraf da sevdiğinin ismini yüzüğünün üzerinde taşımış olur. Buraya kadar her şey tamam diyelim. Sıra geldi tarih yazdırmaya.

Alyans tercihini yaptıktan sonra isim yazdırma işin en kolay tarafıdır. Ama bir de tarih yazdırma konusu var. Tarih olarak yüzüğünüze ne yazdıracaksınız? Nişan tarihinizi mi? Nikâh tarihinizi mi? Kimileri bu konuda nişandan önce yüzük seçimi yapıldığı için nişan tarihi yazılması gerektiğini söylüyor. Kimileri de nişandan önce isim yazdırıp nikâhtan sonra tekrar kuyumcuya gelerek bir de nikâh tarihini yüzüğe ekletmenin daha doğru bir hareket olduğunu söylüyor. Ama ülkemizin her kesiminde bu konuda farklı uygulamalar olduğu gibi artık çiftler böyle kısıtlamalara kulak asmamayı tercih ediyor. Yani isteyen nişandan önce seçilen bu alyanslara tanışma tarihini, isteyen nişan tarihini, isteyen de nikâh tarihini eklettiriyor. Bu üçünün de yapıldığını görebilirsiniz. Siz de size en yakın gelen seçeneği uygulayabilirsiniz.

Alyans Üzerine Yazılan Yazılar

Alyans üzerine ismimizi nasıl yazdırabiliriz, sorusundan sonra bir de hangi yazıları yazdırabiliriz?, sorusuyla karşılaşabiliyoruz. Bu konuda farklı örneklerle karşılaşabiliyoruz. Eğer yüzüğünüze sığacaksa sizin için özel ve anlamlı olan yazıları yazdırabilirsiniz. İsim ve tarihten sonra bir de yazı ekletmek çok yer kaplayabilir. Ama yüzüğünüz genişliğine göre yazı ekletebilirsiniz. Bu konuda bazıları isimleri yüzüğün üstüne yazdırmayı tercih ediyor. Böylelikle iç kısımda daha çok yer kalıyor. İç kısma yazdıracağınız yazıları seçerken olabildiğince kısa olmasına dikkat edebilirsiniz. “Sonsuza dek”, ve aşkın elinde anlamına gelen “minel aşk” gibi yazılar en popüler yazı örnekleridir.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir