Başlangıç / Kolye / Alyansın Rengi Sonradan Değiştirilebilir mi?

Alyansın Rengi Sonradan Değiştirilebilir mi?


Alyans seçmenin ilk aşaması nişan dönemidir. Bu dönemde bütün kuyumcular dolaşılır, bütün internet mağazalar taranır ve en güzel modellerin peşine düşülür. Kadınların geneli ister ki en güzel yüzük modelleri onların olsun. Kime sorsanız farklı bir model aradığını söyler. Herkesten farklı olsun, bizim yüzüklerimiz özel olsun derler. Ama gelin görün ki merasimler başladığında işler git gide karmaşıklaşır. Farklı ve fazla model seçeneği, renk seçeneği ile metal çeşitleri çiftlerin en çok da bayanların kafasını karıştırmaktadır. Yüzük seçiminde yaşanan zorlukların nedeni kararsızlık ve net bir tarzın oluşmamasıdır. Bu durumda çiftlerin aklında şöyle bir soru beliriyor: Alyansın rengi sonradandeğiştirilebilir mi?

Alyansların Rengini Değiştirme

Birçok çift yüzük seçerken alyansın renginin değişip değişmeyeceğini soruyor. Bunun nedeni de genelde renkler konusunda kararsız kalınmasıdır. Genelde beyaz ve sarı altın arasında kalan çiftler, olmadı ileride değiştiririz, gibi bir mantıkla hareket ediyor. Yani zamanla kararları netleşirse renk değişikliği yaptırabileceklerini düşünüyorlar. Alyansın rengi sonradan değiştirilebilir mi, sorusuna hem evet, hem de hayır, şeklinde cevap verebiliriz. Önce neden evet, yanıtını verdiğimizi açıklayalım.
Alyansın rengi sonradan değiştirilebilir. Bu, m
ümkündür. Ama kalıcı bir değişiklik yapmak istiyorsanız bu, mümkün değildir. Çünkü alyansın rengini değiştirmek için kaplama yapılır. Daha doğrusu sprey mantığından yararlanılır. Beyaz altının sarı altına çevrilmesi yaldızla mümkündür. Bu da suya batırılarak yapılan bir işlemdir. Sarı altının beyaz altına çevrilmesi de yine aynı şekilde suya batırılarak ve kaplama yöntemiyle yapılır. Son olarak da boyama işlemi yapılır. Her ikisinde de mantık aynıdır. Ama bu yapılan işlemler kalıcı sonuç getirmez. Çünkü ortalama 6 ay ya da 1 yıl gibi bir süre geçtikten sonra bu kaplamalar silinmektedir. Nasıl ki altının parlaklığı zamanla geçiyor, nasıl ki cila zamanla kayboluyor, kaplama işlemi de aynı şekilde zamanla kaybolmaktadır.


Alyans Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alyans seçimi nişan ve düğün gibi hayatınızın önemi dönüm noktalarında uzun çabalardan sonra gerçekleşmektedir. Çünkü onlarca model arasından karar vermek son derece zor bir iştir. Özellikle kadınlar için daha fazla seçenek bulunması da seçim konusunda yaşanan zorluğun temel nedenidir. Bir diğer etken de alyans rengidir.

Genelde alyans konusunda beyaz ve sarı gibi renkler tercih edilse de bu iki renk arasından se
çim yapmak bile çok zorlayıcı olabiliyor. Alyans renginin sonradan değiştirilmesi fikri ile de seçim yapıldığını görüyoruz. Ama yukarıda da bahsettiğimiz gibi alyans rengi geçici olarak değiştirilebiliyor.

Ama uzun s
üreli ya da tamamen değiştirmek mümkün değildir. Yani aldığınız renk her ne ise uzun süre sizinle kalacak olan da odur. Bununla birlikte alyansınızı kendi tarzınıza uygun seçmelisiniz. Günlük giyim tarzınız da bu konuda size yol gösterebilir.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir