Başlangıç / Kolye / Alyansımızı Nasıl Farklı Kılabiliriz?

Alyansımızı Nasıl Farklı Kılabiliriz?


Alyans seçerken ilk düşünülen farklı bir duruştur. Herkesinkinden farklı ve özel bir yüzük modeli tercih etmek çiftlerin en çok da bayanların arzusudur. Bayanlar bu konuda ve evlilik sürecinin her aşamasında farklı olmayı isteseler de bazen sürecin yoğunluğu ve yoruculuğu bu duruma engel teşkil etmektedir. Ama size alyansınızı farklı kılacak küçük ipuçları verebiliriz. Böylelikle nişan ya da düğün için kullanacağınız yüzükler herkesinkinden farklı olabilir. Bunun için internet ortamındaki görsellerden kafanızı kaldırmanız gerekir. Kuyumculardaki var olan modelleri de unutun. Çünkü bu modellere bağlı kalarak herkesinkinden farklı bir yüzüğe sahip olamazsınız. Bir seçim yapmanız gerekiyor. Ya bilinen modeller ya da size özel alyans modelleri… Seçiminiz size özel alyans modelleri ise o zaman tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz. Alyansımızı nasıl farklı kılabiliriz?


Farklı Alyans Modelleri

Farklı alyans modelleri konusunda arayış içinde olanlar için en güzel kaynak doğadır. Doğadan esinlenerek farklı ve hoş desenler bulabilirsiniz. Hatta bunları kendiniz değiştirerek daha farklı bir biçimde yüzüğünüze aktarılmasını isteyebilirsiniz. Tabi nişan ve düğün arefesinde oturup uzun uzun düşünmenizden bahsetmiyoruz. Herkesin hayranlık beslediği bir doğa motifi ve deseni elbette vardır. Durumu bir örnekle açıklamak gerekirse kelebek kanatların size yol gösterebilir. Bu rengârenk ve özel desenleri yüzüğe uygun hâle getirtebilirsiniz. Ya da bir ağaç ve sevdiğiniz bir hayvandan esinlenebilirsiniz.

Başka seçenekleriniz de var. Bugüne kadar sevdiğiniz özel bulduğunuz bir simgeyi yüzüğünüzün tasarımında kullanabilirsiniz. Yani hiçbir yüzük modeline bakmadan tamamen size özgü modellerin arayışında iseniz bu yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Alyansımızı nasıl farklı kılabiliriz, diyenlerin kendilerine özel desen ve motifleri çizip en somut haliyle bir tasarımcıya ya da yüzükleri alacakları kuyumcuya götürmeleri gerekiyor. Bu iş için özel tasarım üzerine çalışan kişiler vardır. Bu kişilerin tüm işi tasarım yapmaktır. Bu nedenle seri üretimle ilgilenmezler. Siz de kararınızı verdikten sonra alyans tasarımcılarının kapısını çalabilirsiniz. Onlardan da aldığınız yardımla size özel ve piyasada bulunmayan yüzük modelleri ile yeni bir hayata adım atabilirsiniz.

Yüzük Seçiminde Stil Önerileri

Yüzük seçerken ön planda tutulacak olan konu stildir. Stil denince giyimden yaşam tarzına kadar sizi yansıtan her şey sizin stilinizdir. Tabi evlilik gününüz gelmiş çatmış ve siz hâlâ stil sahibi değilseniz işiniz biraz zor olabilir. Yüzüğünüz ayrı bir tarz, kıyafetleriniz ve diğer konular… hepsi ayrı telden çalmasın istiyorsanız öncelikle sitilinizi belirleyin. Sizi zorlamadan iki seçenek sunalım.
Bunlar spor se
çeneği ve şık seçeneği olsun. Günlük hayatta spor ve sade takılmayı seviyorsanız klasik yani düz ve sade modeller size en uygun modellerdir. Yani mümkün olduğunca taş ve desenden uzak kullanışlı modeller seçmeniz önerilir. Ama şıklık sizin için ön planda ise ve her daim şık gezerim diyorsanız klasik ve taşlı yüzük modellerinden birini seçebilirsiniz.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir