Başlangıç / Kolye / Alyans İçin Ölçü Nasıl Alınır ?

Alyans İçin Ölçü Nasıl Alınır ?

Alyanslar bir birlikteliğin en anlamlı parçalarıdır. Maddi değeri bir tarafa manevi değeri paha biçilmezdir. Çiftlerin birbirlerine bağlılıklarını simgeleyen ve ömür boyu evliliklere ortak olan bu özel takıların seçiminde özellikle kadınlar epey zorlanmaktadır. Renk, model ve desen seçimi konusunda uzun süren araştırmalar yapılmaktadır. En sonunda bir model seçilip karara varıldığında ise geriye yüzükler için ölçü vermek kalıyor. Yüzüğün ölçüsü de önemli bir konudur. Çünkü parmağınıza oturmayan yüzük sizi rahatsız edecektir. Aynı zamanda şıklığını da yeterince göstermeyecektir. Bu nedenle ölçü verme hususu önemlidir ve dikkat edilmelidir. Alyans için ölçü nasıl alınır sorusunun cevabı makalemizin devamında yer alıyor.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Düğün günleri yaklaşırken heyecanla süren yüzük arayışlarına sona gelindiğinde geriye tek bir konu kalıyor. O da yüzük ölçülerinin belirlenmesidir. Peki, yüzük ölçüsü istenen yere ne yazmanız gerekiyor?

Çevre Hesaplama: Yüzük seçerken çeşitli hesaplama yöntemleri kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki ve en çok kullanılanı da çevre hesaplamadır. Merak etmeyin ağır matematik problemi çözmeniz gerekmiyor. Bir ip ya da benzeri cisimle yüzük takılacak parmağınızın etrafını ölçeceksiniz. Bunun için ipi alıp yüzüğü takmak istediğiniz parmağın etrafını çevreleyin. Daha sonra ipin her iki tarafını parmağınız üzerinde birleştirin ve ipin uçlarının birleştiği yeri işaretleyin. Son olarak da hassas ölçüm yapabilen yani milimetre değeri bulunan bir uzunluk ölçüsüyle hatta cetvelle bu işaretlenen kısımların arasında kalan yeri ölçün. İşte bu kısmın ölçüsü size yüzük ölçünüzü verecektir. İşte bu kadar… Artık yüzük ölçüsü için belirlenen alana ne yazacağınızı biliyorsunuz.

Kullandığınız Yüzüğün Çapına Göre Ölçüm Yapmak: kullandığınız bir yüzük varsa onu parmağınızdan çıkarıp düz ve yatay bir yere koyun. Sonra milimetre ölçümü yapabilecek bir ölçüyü ya da cetveli kullanarak en geniş iki tarafının arasını ölçün. Böylelikle milimetre üzerinden çıkan sonucu yüzük ölçüsü olarak verebilirsiniz.
Profesyonel Yollarla Ölçüm Yapmak: Yukarıdaki yöntemler herkesin kullanabileceği yöntemlerdir. Ama bu işin bir de profesyonel tarafı var. Her ne kadar kendi başınıza yapabileceğiniz ölçümler olsa da özel günlerinizin öncesinde yapabileceğiniz en kesin ölçümler kuyumcularda yapılan profesyonel ölçümlerdir. Kuyumcudaki “malafa” denen ölçme aracıyla en doğru ölçümleri zahmetsizce yapabilirsiniz. Böylelikle evde ekstra uğraş vermeniz de gerekmeyecektir.

Evde Yapılan Ölçümlerin Avantajı

Alyans için ölçü nasıl alınır konusunda evde yapılan ölçümlerin de kuyumcuda yapılan ölçümler gibi avantajlı yanları bulunmaktadır. Siz bir nişan ya da düğün öncesinde kuyumcuya giderek ölçüm yaptırabilir ve yüzük seçiminizi yapabilirsiniz. Ama ya internet mağazacılığını tercih edecekseniz? Evinizde oturduğunuz yerden yukarıdaki evde ölçüm teknikleri ile yüzük ölçünüzü belirleyebilirsiniz. Diğer taraftan yüzükle bir sürpriz yapmak istiyorsanız sevdiğiniz kişinin yüzüğünü alarak ölçümünü yapıp ona bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Yeni bir yüzük alacağınız zaman en özel gününüzün alyans seçimini yapacağınız zaman yukarıda size sunduğumuz 3 farklı yöntemden biri ile yüzük ölçülerinizi belirleyebilirsiniz.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Özellikle aşık olan insanların bağlılığın simgesi olarak kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir