Başlangıç / Doğal Taşlar / Aleksandrit Taşı Nedir? Yararları Nelerdir? Özellikleri Nedir ?

Aleksandrit Taşı Nedir? Yararları Nelerdir? Özellikleri Nedir ?

Aleksandrit taşı nedir? yararları nelerdir? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilmeniz mümkün. Dünyadaki en kıymetli taşlardan birisi olan Aleksandrit taşının görüntüsünün yanında sağlığa da pek çok yararı bulunmaktadır. Krizoberil taş ailesinin bir abonesi olan Aleksandrit taşı, ilk keşfedildiği zamanlarda zümrüt ile karıştırılmıştır. Kesme veya kırma işlemlerinde taş hassas olduğundan dağılmaktadır. Zümrüt kadar kıymetli olmamasının sebebi ise, Aleksandrit taşının işleme sırasında dökülerek epeyce fazla dağılmasıdır. Bu taş güneş ışığında ya da yapay ışıklarda rengini değiştirebilen bir taştır. Bu taş esas olarak ekseriyetle mavi, yeşil ve kırmızı renklerde bulunmaktadır. Aleksandrit taşı bireyi ışıkların olumsuzluklarından bir kalkan gibi muhafaza eder. Dünyanın pek çok ülkesinden çıkarılan bu taş çoğunlukla Madagaskar, Sri lanka, Brezilya, Burma ve Rusya vs. gibi ülkelerden çıkarılmaktadır. En çok bulunduğu topraklar Ural dağlarıdır. Çıkarımı epeyce zor olan bir taştır.

Aleksandrit Taşı Faydaları

Mor ötesi (ultraviyole) ve zararlı ışınlardan insanı kalkan gibi korumakta olan bir taştır. Kızgınlığa ve fazla öfkeye iyi gelir, sinir sistemini dengede tutar. Hayattaki değişimlere kolayca uyum sağlamaya destek olur. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur ve kan kanserinden doğan sancıları azalttığına inanılır. Becerilerin fazlalaşmasına destek olur, daha da yetenekli olmamızı sağlar. Dokunma hissimizin ve bedensel hissetme gücümüzü yükseltir. Hormonları dengede tutar. Akıl sağlığını korur zihnin gelişmesine yardımcıdır. Bireye mutluluk verir, hayat sevincini arttırarak hayattan daha fazla zevk almamızı sağlayan bir taştır. Bedenin protein düzenini dengeler. Daha barışık bir şekilde yaşamamıza yardımcı olan bir taştır. Aleksandrit taşı fiyatları taşın ne yoğunlukla çıkarıldığına, taşın gramına ve işlenişine göre değişim göstermektedir. Kişinin daha mutlu olmasını sağlayan Aleksandrit taşının bir başka yararı ise insanın kendine güvenme duygusunu yerine getirerek kendimize olan güveni çoğaltır.

Özellikleri

Beril’in bir formu olan Aleksandrit (krizoberil) yeni başlangıçların taşıdır. Hoşgörü, tutku, cömertlik ve güven hissi getirmektedir. Karın ve taç çakraları hizaya getirerek zihni psikolojik gayretler ile birleştirir ve taç çakrayı açarak yaratıcılık için kusursuz olan kişisel ve ruhsal gücü yükseltir.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Akik Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir ? Özellikleri Nedir ?

Akik taşı şifalı taşlar içinde en çok tanınan taşlar içinde olması nedeniyle pek çok yerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir