Başlangıç / İpuçları / Acai Berry Çileğinin Faydaları Nelerdir

Acai Berry Çileğinin Faydaları Nelerdir

Acai Bery çileği desekte aslında Acai üzümü olarak bilinir. Anavatanı Güney Amerika’dır. Acai Berry çileği vücudumuza oldukça faydalı bir meyvedir. Bu meyve amazonlarda yetişen bir palmiye ağacından oluşmaktadır. Meyve mor rengi ile yaban mersini meyvesini ile karıştırılabilmektedir. Ancak Acai Berry çileği ülkemizde çok sık bulunmamaktadır. İçeriğinde bulunan antioksidan o kadar güçlüdür ki, düzenli yenildiğinde bağışıklığı bir kalkan gibi korur. Acai Berry çileği tam bir enerji deposu olduğu bilinmektedir. Bu yüzden yorgunluğa ve bitkinliği ortadan kaldırarak kendinizi enerjik hissetmenize sebep olur. Acai Berry çileğinin faydaları nelerdir, bilerek tüketirsek, meyvenin vücudumuza yararı daha fazla olur.

Acai Berry çileğinin faydaları nelerdir, diye merak edenler için kısaca meyvemiz hakkında bilgi verelim. Birçok vitamin içeriğiyle adeta bir sağlık kaynağıdır. Ayrıca Omega3,6 ve 9 bileşenleri arasında olduğundan bu meyve doping ile eş değerlidir. Acai Berry çileği içerdiği lifler sayesinde zayıflamak isteyenler için oldukça yardımcı bir meyvedir. Acai Berry çileği vücudu hastalıklara karşı korur. Özellikle çağımızın hastalığı olan kanserle mücadelede oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. Kan dolaşımını hızlandırarak, vücudun daha düzgün çalışmasını sağlar. Kan pıhtılaşmasını engeller. Kalp ve damar hastalıklarının oluşumunu en aza indirir. Ayrıca sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlamaktadır. Bilindiği gibi ülkemizde bu meyve bulunmadığından, eczanelerden satın alabileceğiniz Acai Bery çileği kapsülleri de sağlığınız açısından oldukça faydalı olacaktır.

Hakkında: admin

Bunu Okudunuz mu?

Semizotunun Faydaları Ve Zararları Nelerdir

Yaz aylarında en çok tüketilen yeşil sebzelerden biride semizotudur. Adını taşıyan semizotugiller ailesinin üyesidir. Semizotu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir